Kurucu Rektör

Doç. Dr. Cemre S. Günsel Haskasap; 9 Ağustos 1986’da Lefkoşa’da doğmuştur. İlköğrenimini Yakın Doğu İlkokulu’nda tamamlayarak okulun ilk mezunlarından olmuştur. Orta öğrenimini Yakın Doğu Koleji’nde tamamlamıştır.

Yüksek öğrenimine 2003 yılında, Yakın Doğu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin İşletme Yönetimi Bölümü’nde başlamış ve lisans eğitimini 2007 yılında başarıyla tamamlamıştır. Mezuniyetinin hemen ardından, Denizcilik Fakültesi Denizcilik İşletmeciliği Yönetimi lisans programına devam ederek, 2008 yılında üstün bir başarıyla mezun olmuştur.

Akademik ve analitik becerileri ile, çevresel ilişkilerinde de başarılı bir kişi olarak eğitim yaşamı boyunca dikkat çeken Doç. Dr. Cemre S. Günsel Haskasap, ailesinin eğitim alanında günden güne gelişen yatırımları ve eğitimin sektörünün içinde büyümesinin de etkisi ile ara vermeden İşletme Yönetimi üzerine yüksek lisans programına devam ederek 2009 yılında mezun olmuştur. Örgütsel Davranış konusunda doktora (PhD) eğitimini 2017 yılında tamamlamıştır.

Doç. Dr. Cemre S. Günsel Haskasap, 2010 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Kurul Üyeliğine ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yönetim Kurulu’na atanmıştır. Daha sonra, KKTC’de denizcilik alanında eğitim veren ilk kurum olan Girne Üniversitesi’nin kurulmasında öncülük etmiş, Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü olarak organizasyonda yer almıştır.

Doç. Dr. Cemre S. Günsel Haskasap evli ve dört çocuk annesidir.