Büyük Kütüphane

Eğitimi destekleyen en önemli unsurlardan biri hiç şüphesiz kütüphanelerdir.

Girne Üniversitesi Büyük Kütüphane, 8.750 metrekarelik alanda, 6 katlı modern ve donanımlı binasıyla öğrencilere ve halkımıza hizmet vermektedir. Kütüphanemizde uygulanmakta olan ve ABD, Kanada, Meksika’da da kullanılan L.C sınıflamasına göre dizayn edilmiş olan raf sistemi bilgiye hızlı bir şekilde erişimi mümkün kılmaktadır.

Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane ’den sonra içerik ve büyüklük açısından Kıbrıs’ta ikinci ve Girne bölgesinde birinci sırada olan Girne Üniversitesi Büyük Kütüphane ’de kullanıcılara 500 bin kitap ve 650 milyon elektronik kaynağa erişim imkanı sağlanmaktadır.

Çağın koşullarına uygun en son elektronik ve dijital teknoloji ile donatılarak kitapseverlere ve araştırmacılara hizmet veren Girne Üniversitesi Büyük Kütüphane’de 350 kişilik amfinin yanı sıra okuma salonları, bireysel ve grup çalışma odaları, arşiv ve sergi salonu da yer almaktadır.

Toplam 250 kişilik oturma ve çalışma alanına sahip kütüphanede kullanıcılara rahat bir ortam sağlanmaktadır.

Girne Üniversitesi’nin modern ve donanımlı kütüphanesi, hafta içi 08:00- 24:00 saatleri arasında, üniversite öğrencilerinin ve Kıbrıs halkının kullanımına açıktır.

Girne Üniversitesi Büyük Kütüphane kullanıcıları ayrıca Yakın Doğu Üniversitesi’nin kütüphane olanaklarından da yararlanabilmektedir.

Abone Olunan Elektronik Dergi Sayısı: 9376
Abone Olunan Veri Tabanı Sayısı: 28

Veritabanları: Kazancı Hukuk, ULAKBİM, EBSCOHOST, CAB Abstracts, Emerald Premier eJournal, IEEE, Hein Online, JSTOR Archive Journal Content, OVID-LWW, ProQuest Dissertations & Theses, ScienceDirect Freedom Collection, Scopus, Springer Nature Academic Journals, Springer Nature Nature Journals, Springer Link, Springer Adis, Springer Palgrave Macmillan Journals, Taylor & Francis, WoS-Web of Science, Wiley Online Library, BioMed Central, BMJ Online Journals, Yakın Doğu Üniversitesi Dergileri, Kıbrıs Türk Psikiyatri ve Psikoloji Dergisi, Turnitin İntihal Analiz Veritabanı, iThenticate İntihal Aanaliz Programları, Mendeley Referans Yönetim Aracı, OCLS EZProxy Digital

Dijital dergi ve elektronik kaynaklara ulaşmak için kütüphaneden kullanıcı adı ve şifre almak gerekmektedir.

Veritabanlarına: library.neu.edu.tr linkini kullanarak kullanıcı adı ve şifrenizle erişebilirsiniz.