Uluslararası Öğrenci İşleri Birimi

Sevgili öğrenciler,

Girne Üniversitesi Uluslararası Ofisi’nin web sitesine hoş geldiniz. Sizi ağırlamak büyük bir zevk ve aynı zamanda büyük bir sorumluluktur.

Bir üniversite hiçbir zaman mükemmel olamaz. Ancak gelişebilir. Siz – öğrenciler – bir üniversitenin en önemli kısmısınız.

Üniversiteye gelişiniz, hayatınızın hikayesinde yeni bir bölümün başlangıcıdır. Ancak bu bölüm biraz farklı. Önceki bölümler büyük ölçüde başkaları tarafından yazılmıştır – ebeveynleriniz, velileriniz, aileleriniz ve öğretmenleriniz. Şimdi bir sonraki bölümün baş yazarı olacaksınız – yönü belirleme fırsatınız var. Ama en önemli şey, başkaları tarafından sizin için seçilen bir şeyi değil, seçtiğiniz bir şeyi yapmaktır. Girne Üniversitesi’ndeyken yeni şeyler öğrenme, yeni bilgiler edinme, yeni beceriler geliştirme ve kişisel niteliklerinizi Üniversiteden sonraki yaşam için donatacak derin yollarla geliştirme fırsatına sahip olacaksınız. Aynı zamanda, uzun yıllar boyunca üniversite günlerinizin anılarını paylaşacağınız, hayat boyu arkadaş olacak yeni arkadaşlar edineceksiniz.

Üniversite öğrencisi olarak geçen yıllar biçimlendiren yıllardır. Birçoğumuz üniversiteden daha olgun, ve yeni bilgi ve arkadaşlıklarla şekillendirilmiş farklı bir kişi olarak mezun olduğumuzu deneyimledik . Şimdi bu heyecan verici yolculuğa çıkma sırası sizde. Lütfen sizi yolda destekleyeceğimizden emin olun. Akademik başarınız ve refahınız sizin için olduğu kadar bizim için de önemlidir.

Üniversitemizin temel amaçlarından biri, öğrencilerimizi tüm akademik eğitim ve öğretim hayatlarında ideallerine ulaşmak için geniş ufuklara sahip özgür düşünen bireyler olarak yetiştirmektir. Bu amaçla genç ve dinamik yapısıyla hizmet veren üniversitemiz, öğrencilerini bilimsel, teknolojik ve sosyal alanlarda farklılık ve yenilik getirecek faaliyet ve projelerle buluşturuyor.

Girne Üniversitesi’ni hayattaki geleceğe yönelik hedeflerinize ulaşmak için değerlendirmeye karar vermenizi memnuniyetle karşıladığımı ve muhteşem ailemizin bir üyesi olarak üniversitemizde sizinle bir araya gelmeyi ne kadar sabırsızlıkla beklediğimi söylemek benim için bir zevk.

Yolculuğunuzda iyi şanslar! Fırsatlarınızı kullanın! Bugün burada başlıyor!