Uluslararası Ofis
Hakkımızda

Sevgili öğrenciler,

Girne Üniversitesi Uluslararası Ofisi'nin web sitesine hoş geldiniz. Sizi ağırlamak büyük bir zevk ve aynı zamanda büyük bir sorumluluktur.

Bir üniversite hiçbir zaman mükemmel olamaz. Ancak gelişebilir. Siz - öğrenciler - bir üniversitenin en önemli kısmısınız.

Üniversiteye gelişiniz, hayatınızın hikayesinde yeni bir bölümün başlangıcıdır. Ancak bu bölüm biraz farklı. Önceki bölümler büyük ölçüde başkaları tarafından yazılmıştır - ebeveynleriniz, velileriniz, aileleriniz ve öğretmenleriniz. Şimdi bir sonraki bölümün baş yazarı olacaksınız - yönü belirleme fırsatınız var. Ama en önemli şey, başkaları tarafından sizin için seçilen bir şeyi değil, seçtiğiniz bir şeyi yapmaktır. Girne Üniversitesi'ndeyken yeni şeyler öğrenme, yeni bilgiler edinme, yeni beceriler geliştirme ve kişisel niteliklerinizi Üniversiteden sonraki yaşam için donatacak derin yollarla geliştirme fırsatına sahip olacaksınız. Aynı zamanda, uzun yıllar boyunca üniversite günlerinizin anılarını paylaşacağınız, hayat boyu arkadaş olacak yeni arkadaşlar edineceksiniz.

Üniversite öğrencisi olarak geçen yıllar biçimlendiren yıllardır. Birçoğumuz üniversiteden daha olgun, ve yeni bilgi ve arkadaşlıklarla şekillendirilmiş farklı bir kişi olarak mezun olduğumuzu deneyimledik . Şimdi bu heyecan verici yolculuğa çıkma sırası sizde. Lütfen sizi yolda destekleyeceğimizden emin olun. Akademik başarınız ve refahınız sizin için olduğu kadar bizim için de önemlidir.

Üniversitemizin temel amaçlarından biri, öğrencilerimizi tüm akademik eğitim ve öğretim hayatlarında ideallerine ulaşmak için geniş ufuklara sahip özgür düşünen bireyler olarak yetiştirmektir. Bu amaçla genç ve dinamik yapısıyla hizmet veren üniversitemiz, öğrencilerini bilimsel, teknolojik ve sosyal alanlarda farklılık ve yenilik getirecek faaliyet ve projelerle buluşturuyor.
Girne Üniversitesi'ni hayattaki geleceğe yönelik hedeflerinize ulaşmak için değerlendirmeye karar vermenizi memnuniyetle karşıladığımı ve muhteşem ailemizin bir üyesi olarak üniversitemizde sizinle biraraya gelmeyi ne kadar sabırsızlıkla beklediğimi söylemek benim için bir zevk.

Yolculuğunuzda iyi şanslar! Fırsatlarınızı kullanın! Bugün burada başlıyor!

Uluslararası Ofis

Vizyon – Misyon

Girne Üniversitesi Uluslararası Ofisi, üniversitenin yurtdışında tanınırlığını artırmak ve aday öğrencileri üniversite içindeki programları, busları ve eğitim hizmetleri hakkında bilgilendirmek için çalışmaktadır. Uluslararası ofis, aday öğrencilerin Girne Üniversitesi seçiminden kayıtlarına kadar tüm süreçlerden sorumludur.

Vizyon
Vizyonumuz, üniversitemizin uluslararası öğrencilerinin tüm konularını basitleştirmek, çok kültürlü faaliyetlerle kültürel farkındalık ortamı yaratmak ve uluslararası öğrencilerin etkili ve kalıcı çözümler uygulayarak kayıttan mezuniyete kadar destek ve rehberlik almasını sağlamaktır.

Misyon
Misyonumuz, Girne Üniversitesi’ndeki tüm öğrencilerin kayıttan mezuniyete kadar olağanüstü bir eğitim yolculuğu yapmalarını sağlayacak koşulları yaratmaktır. Öğrencileri ilgilendiren her türlü konuya hakim olmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ve öğrencilerle dostça ve anlayışlı bir ilişki sürdürmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca, öğrencilere kolaylık sunabilmek için takip etmesi kolay ve işleri daha da karmaşık hale getirmeyen basit prosedürler ve süreçler sunuyoruz. Öte yandan hız ve dakikliğin günlük yaşamımızdaki önemini de anlıyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizin akademik yaşamlarına stres olmadan devam edebilmeleri için sorunlarına hızlı çözümler sunuyoruz.

Ana Görevler

Uluslararası Ofisin Ana Görevleri

 • Adaylarımızın Girne Üniversitesi hakkında net bilgi almasını sağlamak için dünyanın çeşitli yerlerindeki temsilcileri koordine etmek.
 • Aday öğrencilere Girne Üniversitesi hakkında doğrudan bilgi vermek.
 • Başvuruları alıp ve süreci takip edebilmek.
 • Uluslararası öğrencilerimizi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na kayıtlarını takip etmek için yönlendirmek.
 • Üniversite kampüsümüzde kalacak öğrencilere ve diğer kampüs olanaklarını bilmelerine yardımcı olmak.
 • Uluslararası öğrencilerimize sonsuz destek sağlamak.
 • Yurt dışında düzenlenen eğitim ve mesleki fuarlara katılmak.
Kayıt Şartları

Lisans Programları

 • Doldurulmuş başvuru formu
 • Lise Diploması veya eşdeğer sertifikalar (örnek: O/A Level, WAEC / NECO)
 • İngilizce yeterliliğinin kanıtı: TOEFL (65 IBT) veya IELTS (5.5).
 • “Bu belgelere sahip olmayan öğrenciler girişte İngilizce yeterlilik sınavına girmeleri gerekmektedir.”
 • Uluslararası pasaportun taranmış kopyası.

Yüksek Lisans Programlar

 • Lisans Diploması
 • Tamamlanan her akademik dönem / yıl için lisans derecesi transkriptleri.
 • İngilizce yeterliliğinin kanıtı: TOEFL (65 IBT) veya IELTS (5.5).
 • “Bu belgelere sahip olmayan öğrenciler girişte İngilizce yeterlilik sınavına girmeleri gerekmektedir.”
 • Uluslararası pasaportun taranmış kopyası.
Başvuru Prosedürü

Bir eğitim ajansı veya temsilcilerimizden biriyle çalışıyorsanız, gerekli belgelerinizi yüklemek ve başvuru sistemindeki başvuru formunu doldurmak için lütfen onlarla iletişime geçiniz. Ayrıntılar doğru bir şekilde doldurulmalı ve kabul şartlarında listelenen gerekli belgeler ibraz edilmelidir.

İlk adım: Başvurunun değerlendirilmesi
Aday öğrenci; e-posta adreslerini kullanarak bir profil oluşturarak, web sayfamızda bulunan başvuru formunu doldurarak ve gerekli belgeleri başvuru sistemine ekleyerek veya yerel temsilciliklerimiz aracılığıyla göndererek Girne Üniversitesi’ne başvurur. Başvuru sonucunda personelimiz başvurunuzun değerlendirme sürecine başlayacaktır.

İkinci adım: Şartlı Kabul Mektubu Düzenleme
Uygun olması halinde, aday öğrenciler e-posta veya temsilcilerimiz tarafından Şartlı Kabul Mektubu alırlar.

Üçüncü adım: İlk ödeme
Şartlı Kabul Mektubunda belirtildiği gibi ilk depozito ödemesi, yerel bankanız aracılığıyla Girne Üniversitesi banka hesabına aktarılmalıdır.

Dördüncü adım: Kabul Mektubu
Depozito ödemesi yapıldıktan sonra, aday öğrenciler Kabul Mektuplarını e-posta yoluyla veya temsilcilerimizden alırlar.

Beşinci adım: Transit vize için başvuru yapın (gerekirse)
Kabul Mektubu ile aday öğrenciler transit vize için en yakın Türk Büyükelçiliğine başvurabilirler.

Son adım: Sizi Ercan Havalimanı’ndan almak için uçuş bilgilerinizi bizimle paylaşın.
Aday öğrenciler Kuzey Kıbrıs Ercan Havalimanı’na uçuş rezervasyonu yapmaları gerekmektedir. Girne Üniversite kampüsüne ulaşımlarını organize etmek için Uluslararası Ofis’e uçuş detaylarını bildirmeleri gerekmektedir.

Uluslararası Ofisimiz, başvurunuzu tamamladıktan kısa bir süre sonra sizinle veya temsilcinizle iletişime geçecektir.