“Yetenek Her Yerde” Kariyer Etkinliği
Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2020, 14:06

“Yetenek Her Yerde”, TC Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde, İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından ilki 2019 yılında, üniversiteler, kamu ve özel sektör kurumları ve meslek odalarının işbirliği ile düzenlenen kariyer etkinlikleridir.

“Temel hedefi, üniversite adına bakılmaksızın tüm gençlere birer yetenek olduklarının hissettirilmesi olan Yetenek Her Yerde etkinliklerinin amaçları aşağıdaki gibidir:”

  • Ülkemizin her bölgesindeki üniversiteli gençler için istihdam konusunda fırsat eşitliği sağlanması
  • Üniversitelerimizin kariyer merkezlerinin aktif hale getirilerek, işverenler ile ilişkilerin güçlendirilmesi
  • Kamu kurumlarının, nitelikli işgücü arasındaki bilinirliğinin ve işveren marka değerinin artırılması ile nitelikli öğrenci ve mezunların kamu kurumlarına kazandırılması
  • Ülkemizde istihdamın büyük oranını oluşturan KOBİ’lerimizin insan kaynakları ve yetenek kazanımı süreçleri hakkında farkındalıklarının ve kapasitelerinin artırılması

“Yetenek Her Yerde” fuarlarına nasıl katılabilirim?

  • yetenekheryerde.org online tıklayarak kayıt ol
  • E-posta adresine gelen aktivasyon linkine tıklayarak şifreni oluştur
  • “Profil” kısmına girerek bilgilerini tamamla ve özgeçmişini yükle
  • “Kariyer Fuarları” kısmından katılmak istediğin kariyer fuarlarına başvur
  • “Etkinlikler” butonundan ilgini çeken etkinlikleri incele ve başvur
  • E-posta adresine iletilen veya “Kariyer Fuarları” butonuna tıklayarak indirebileceğin karekodunu gelirken yanında bulundur

“Yetenek Trakya’da” 24-25 Şubat 2020’de, 5 üniversitemizin iş birliği ile Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştrilecektir. Etkinliğin paydaş üniversiteleri Bandırma 17 Eylül Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesidir.

“Yetenek Güneydoğu’da” 2 Mart 2020’de, 9 üniversitemizin iş birliği ile Dicle Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde  gerçekleştrilecektir. Etkinliğin paydaş üniversiteleri Batman Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Hakkari Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, ve Şırnak Üniversitesidir.

“Yetenek Doğu Anadolu’da” 5-6 Mart 2020’de, 11 üniversitemizin iş birliği ile Erzurum Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde gerçekleştrilecektir. Etkinliğin paydaş üniversiteleri Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Kafkas Üniversitesi, Munzur Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, ve Van 100. Yıl Üniversitesidir.

“Yetenek Doğu Karadeniz’de” 10-11 Mart 2020’de, 10 üniversitemizin iş birliği ile Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu’nda gerçekleştrilecektir. Etkinliğin paydaş üniversiteleri Avrasya Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, 19 Mayıs Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, ve Trabzon Üniversitesidir.

“Yetenek Güney’de” 16-17 Mart 2020’de, 15 Üniversitemizin iş birliği ile Süleyman Demirel Üniversitesi ev sahipliğinde Gökkubbe Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştrilecektir. Etkinliğin paydaş üniversiteleri Afyon Kocatepe Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Alanya HEP Üniversitesi, Antalya Akev Üniversitesi, Antalya Bilim Üniversitesi, MAKÜ, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, ve Selçuk Üniversitesidir.

“Yetenek Ege’de” 20-21 Mart 2020’de, 17 üniversitemizin iş birliği ile Ege Üniversitesi ev sahipliğinde İzmir Kültürpark Fuar Merkezi’nde gerçekleştrilecektir. Etkinliğin paydaş üniversiteleri Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, 19 Eylül Üniversitesi, Bakırçay Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Tınaztepe Üniversitesi,İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Dumlupınar Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, ve Yaşar Üniversitesidir.

“Yetenek Batı Karadeniz’de” 6-7 Nisan 2020’de, 13 Üniversitemizin iş birliği ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştrilecektir. Etkinliğin paydaş üniversiteleri Bartın Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesidir.

“Yetenek İç Anadolu’da” 13-14 Nisan 2020’de, 17 üniversitemizin iş birliği ile Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştrilecektir. Etkinliğin paydaş üniversiteleri AGÜ, Aksaray Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırkkale Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, ve Bozok Üniversitesidir.

“Yetenek Doğu Akdeniz’de” 16-17 Nisan 2020’de, 22 üniversitemizin iş birliği ile Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştrilecektir. Etkinliğin paydaş üniversiteleri ATÜ, Akdeniz Karpaz Üniversitesi, Çağ Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Girne Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi, AKÜ, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi, Kıbrıs İlim Üniversitesi, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi, Toros Üniversitesi, Uluslararası Final Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesidir.

“Yetenek İpekyolu’nda” 20-21 Nisan 2020’de, 11 Üniversitemizin iş birliği ile Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştrilecektir. Etkinliğin paydaş üniversiteleri Adıyaman Üniversitesi, GİBTÜ, Harran Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, SANKO Üniversitesidir.

Detaylı bilgi için T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı web sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://www.cbiko.gov.tr/projeler/yetenek-her-yerde