YDÜ Uluslararası Spor Kompleksi Eylül’de Hizmete Giriyor
Eklenme Tarihi: 05 Ağustos 2014, 14:41
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Basketbol, hentbol, voleybol gibi pek çok sportif alanda şampiyonlukları bulunan Girne Üniversitesi’nin kardeş üniversitesi , Yakın Doğu Üniversitesi uluslararası standartlarda inşa ettiği Spor Kompleksi’ni KKTC’ye kazandırıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre basketbol, hentbol, voleybol gibi pek çok sportif alanda şampiyonlukları bulunan Yakın Doğu Üniversitesi tarafından uluslararası standartlarda inşa edilerek KKTC’ye kazandırılan Spor Kompleksi’nin son aşamaya geldiği belirtildi.

YDÜ Spor Kompleksi Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) onaylı…

Sporun pek çok branşında faaliyet gösteren Yakın Doğu Üniversitesi’nin uluslararası standartlara uygun olarak inşa ettiği ve üniversite içinde yer alan spor salonunda basketbol, hentbol ve voleybol gibi branşlar başta olmak üzere pek çok sporun da yapılabileceğine yer verilen açıklamada, salonun zemininin Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) onaylı olduğuna dikkat çekildi.

600’den fazla seyirci kapasitesi, 2 profesyonel skorbord, 4 soyunma odası yanında gelişmiş altyapı…

Açıklamada 600 kişilik seyirci kapasitesine sahip olan YDÜ Spor Kompleksi’nde, 2 profesyonel skorbord, 4 soyunma odası yanısıra hakem odası, canlı yayına uygun basın odası, doping kontrol ünitesi ile sağlık hizmeti verileceği ünitelerin bulunacağı vurgulandı.

YDÜ’nün aldığı yüzlerce kupa sergilenecek…

YDÜ Spor Kompleksi’nde, üniversitenin aldığı yüzlerce kupanın da sergileneceğine yer verilen açıklamada, VİP bölümü, internet ve daha pek çok imkanın da yaratılacağının altı çizildi