YDÜ & Girne Üniversitesi Ortak Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 06 Haziran 2015, 15:18
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) yurttaşı adaylara yönelik YDÜ & Girne Üniversitesi ortak Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı, bugün saat 9:00’da, Eğitim Sarayı’nda tek oturum halinde gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavına, 1121 öğrenci katıldı.

Öğrenciler sınav sonuçlarını kimlik kartı numaralarına göre, 6 Haziran 2015 (bugün) saat 19.00’dan itibaren sonuc.neu.edu.tr adresinden kimlik kartı numaralarını girerek öğrenecebileceklerdir. Sınavda başarılı olan öğrenciler ön kayıtlarını en son 19 Haziran mesai bitimine tamamlamaları gerekmekte, yedek kayıt hakkı kazanan öğrenciler ise 22 Haziran tarihinden itibaren Yakın Doğu Üniverstesi, Kıbrıs (Near East University, Cyprus) Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na başvuracaklardır.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur, Yakın Doğu Üniversitesi ve Girne Üniversitesi’nin gençlerimize eğitimsel ve kültürel bağlamda rehber olmayı herzaman görev edindiğini ifade ederek, Yakın Doğu Üniversitesi ve Girne Üniversitesi’nin tahsis ettiği burs kontenjanı ile gençlerimize kendi ülkelerinde yüksek öğrenim olanağı sağlarken, başarılı öğrencileri de ödüllendirmeyi ilke edindiğini vurguladı. Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur, Yakın Doğu Üniversitesi’nin 184 ve Girne Üniversitesi’nin 16 bölümüne öğrencilerin sınav sonucu başarı düzeyi ile tercih ettikleri bölümlere göre yerleştirildiklerini söyledi. Öğrencilerin bölümlerine göre 19 Haziran tarihine kadar kayıt veya ön kayıt yaptırmaları gerektiğinin altını çizen Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur 22 Haziran 2015 tarihinden itibaren yedek kayıt hakkı elde eden öğrencilerin de ön kayıt yapma hakkına sahip olduklarını belirtti.