Yatay Geçiş Başvuruları Başladı
Eklenme Tarihi: 16 Ocak 2023, 14:30

Girne Üniversitesi’nde Bahar Dönemi Yatay Geçiş Başvuruları Başladı
Girne Üniversitesi, 2023-2024 öğretim yılı bahar dönemi yatay geçiş başvurularını kabul etmeye başladı. Girne Üniversitesi’nin 12 fakülte ve 5 yüksekokulu için adayların 27 Ocak günü mesai bitimine kadar başvurularını tamamlaması gerekiyor.

Bir başka yükseköğrenim kurumunda öğrenim gören öğrenciler, Girne Üniversitesi’nin Deniz Bilimleri Fakültesi, Denizcilik Fakültesi, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Turizm Fakültesi, Denizcilik Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Havacılık Yüksekokulu,Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu ve Turizim ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu’ na bağlı tüm bölümlerine yatay geçiş yapabilecekler.

Yatay geçiş için başvuru adresleri..
Girne Üniversitesi’ne yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler 27 Ocak tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Yatay geçiş başvuru koşulları ile özel burs imkanları hakkında detaylı bilgiye aday.kyrenia.edu.tr web sayfasından, gokce.info@kyrenia.edu.tr adresinden veya +90 392 650 26 00  no’lu (dahili 4401) telefondan ulaşmak mümkün.