Üniversitemizin Denizcilik Fakültesi Öğrencileri İstanbul’da Gerçekleşen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü: Yakamoz 2017 Sempozyumu’nda Başarı ile Üniversitemizi Temsil Etmiştir
Eklenme Tarihi: 16 Mart 2017, 07:24

8 Mart 2017 tarihinde Dünya Kadınlar Günü için GEMİMO (Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası) ve WISTA (Women’s International Shipping & Trading Association) Türkiye önderliğinde İstanbul’da gerçekleştirilen ’Deniz ve Kadın Sempozyumu, Denizin Işıltısı Kadınlarımız’ temalı sempozyuma Üniversitemizin Denizcilik Fakültesi, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi Rukiye DOĞAN ile aynı fakülteden Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği 1. Sınıf öğrencisi Almila SÖNMEZ üniversitemizi temsilen katılmışlardır. Denizci kadınların çektiği zorluklar, meslekte gelişmenin önemi, kadın olmanın iş hayatına yansımalarının konuşulduğu Sempozyumda, öğrencilerimiz sektörün önde gelen iş insanları ve diğer üniversitelerin Denizcilik Fakültesi akademisyen ve öğrencileri ile tanışma fırsatı bulmuş ve bilgi alış verişinde bulunmuştur.

Denizcilik sektöründe ilkleri gerçekleştiren birbirinden değerli denize ve denizciliğe gönül vermiş Kadınların sunumları, bu alanda başarılı olan kadınların varlığı, öğrencilerimize seçtikleri meslekleri ile gurur vermiştir. Öğrencilerimizin de konuşma yaptıkları sempozyumda, gelecekle ve iş yaşamı ile ilgili endişeleri ve soruları sempozyuma aktif katılımları, sektördeki insanlar ile birebir iletişim kurmaları ile netlik kazanmıştır.

Üniversitemiz Denizcilik Fakültesini en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimize teşekkür ediyoruz ve yolunuz açık olsun diyoruz.