Uluslararası İnovasyon Ödülü Paris’te İ. Günsel’e Sunuldu
Eklenme Tarihi: 27 Ekim 2014, 14:43
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi’nin kardeş üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi Ar-Ge ekipleri tarafından yaratılan ve güneş enerjisiyle çalışan ileri teknoloji yarış otomobili Güneş Tanrısı NEU-RA25’e, Paris’te toplanan Business Initiatives Directions (BID) Bilim Zirvesi tarafından Uluslararası Teknoloji ve İnovasyon Ödülü verildi.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa, Kıbrıs (Near East University, Nicosia, Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; uluslararası alanda saygın bir yeri bulunan ve bugüne kadar 178 ülkeden kendi konusunda dünyaca başarılı kurum, kuruluş ile bilim insanlarına ödüller veren Business Initiatives Directions’ın, Paris’te gerçekleştirdiği Bilim Zirvesi’nde Teknoloji ve İnovasyon Ödülü’nü YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel’e takdim edildiği bildirildi.

Günsel, Paris Bilim Zirvesi’nde KKTC adına konuştu…

Uluslararası yoğun bir katılım ile Paris’te gerçekleşen Bilim Zirvesi’nde KKTC adına bir de konuşma yaptığı belirtilen açıklamada Doç. Dr. İrfan S. Günsel’in, “YDÜ’nün yaklaşık 100 ülkeden gelen ve sayıları 25 bini aşan öğrencisiyle, benzerine az rastlanır uluslararası profili ve ilklere olan sevdası ile Kuzey Kıbrıs’ta bilim ve teknoloji alanında ürettiği değerlerin Paris’de Bilim Zirvesi’nde takdir görmesi Yakın Doğu Üniversitesi ailesi olarak bizler için olduğu kadar Kıbrıs Türk İnsanının da gururudur. Bu çok kıymetli ödül devletimiz, insanımız ve üniversitemiz adına önemli bir değer ve büyük bir motivasyon kaynağı olmuştur” dediği vurgulandı.

Zirve, 178 ülkeden bilim ve iş Dünyası’na yön verenleri biraraya getiriyor…

Açıklamada son olarak bilim ve iş Dünyası’na yön veren kurum, kuruluş ve bilim insanlarını Dünya’nın saygın başkentlerinde düzenlediği uluslararası etkinliklerde bir araya getiren BID’in ödüllerini, uluslararası işbirliğinin arttırılmasına katkıda bulunmak amacıyla, Avrupa Birliği’nin Avrupa Federasyonu Kalite Yönetimi, Japonya Kalite Değerlendirme Kriterleri, ABD Baldridge Programı kriterleri gibi kriterleri dikkate alarak verdiği vurgulandı.

Source: KIBRIS POSTASI