Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 84. Ölüm Yıldönümünde Girne Üniversitesi’nde Saygı ve Minnetle Anıldı
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2022, 09:00

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılışının 84.yıldönümünde düzenlenen 10 Kasım töreninde saygı ve minnetle anıldı.

Büyük Kütüphane Konferans Salonu’nda düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma töreninde; Girne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Rüveyde Bundak ve Prof. Dr. Gökmen Dağlı, genel sekreter, dekanlar, enstitü müdürleri, meslek yüksekokulu müdürleri, başhekimler, öğretim üyeleri ve öğrencilerin yanı sıra üniversite ve hastane idari personeli de hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Törende. Yakın Doğu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ali Efdal Özkul “ Bir lider olarak Atatürk” başlıklı bir konuşma yaptı. Prof. Dr. Ali Efdal Özkul; Laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz devlet adamı Atatürk, dün olduğu gibi bundan sonra da yolumuzu aydınlatmaya devam edecek, onun ilke ve devrimleri geleceğe yön vermeyi sürdürecektir dedi.

10 Kasım Atatürk’ü anma töreni, Atatürk resimlerinden derlenen bir sunum ile son buldu.