Türkiye Cumhuriyeti Sahil Güvenlik Komutanlığı Ekibi Girne Üniversitesi’nde Öğrencilerle Buluştu
Eklenme Tarihi: 22 Nisan 2016, 11:45
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

SONY DSC

Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı ekibi, Girne Üniversitesi öğrencileri ile Kariyer Günleri etkinliğinde buluştu. Öğrencilere gelecekte kariyer planlamaları, Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımları ve kariyerlerini nasıl planlayacakları hakkında bilgiler verildi.

girne13

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre T.C. Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda görev yapmakta olan T.C. İçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Personel Plan, Yönetim ve Eğitim Daire Başkanı Deniz Albay Günay Uzun, Personel Yönetim Şube Müdürü Deniz Yarbay Tarkan Düzgünçınar ve Personel Temin Şube Müdürü Binbaşı Mehmet Yılmaz’dan oluşan bir ekip ve hocaların yer aldığı etkinlikte sahil güvenlik komutanlığının, teşkilat yapısı, hava unsurları, personel kaynakları, personel alımı yapılan yerler, deniz harp okulu, yapıları ele alınırken aynı zamanda da bu yapıların işleyişleri ve  yeni mezun olmuş bir denizcinin  bu kaynaklarla nasıl ilişki kuracağı hususuna değinildi.

girne15

Tanıtım Filmleri Ve Slayt Gösterileriyle Sahil Güvenlik Görevleri, İş İlanları ve Eğitim Olanakları Anlatıldı…

Sahil Güvenlik Komutanlığı görevlerininde anlatımda yer aldığı bu etkinlikte deniz güvenliği, tıbbi tahliye,deniz emniyeti, deniz çevresinin kaynaklarının korunması  ve denizde kolluk kuvvetlerinin görev ve harp dönemi görevlerine yer verildi.Etkinlik boyunca tanıtım filmleri ve slayt gösterilerine yer verilirken son bölümde ise iş ilanlarının takibi  yurtiçi ve yurt dışı lisansüstü eğitim olanak ve bursları ve yurt dışı görev imkanları konuşuldu.

girne14

Prof. Dr. Mustafa Altunç: “Öğrencilerimizin, Kariyer Planlamalarını Yaparken, Sektörün En Önemli Kaynaklarından Doru Yönlendirmeler Almalarını Sağlıyoruz”

Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç, Kariyer Günleri ile ilgili yaptığı açıklamada, Girne Üniversitesi olarak T.C. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekibini öğrencileri ile buluşturmaktan duydukları mutluluğu ifade etti. “Girne Üniversitesi olarak öğrencilerimizin hem alanlarında en iyi şekilde eğitim almalarını, hem de kariyer planlarını yaparlarken alanlarının en tecrübeli uzmanları ile biraraya gelerek doğru yönlendirmeler ışığında planlarını yapmalarını sağlamayı kendimize amaç edinmiş bir kurumuz. Denizcilik eğitimi alan öğrencilerimizi T.C. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekibi ile buluşturarak; hem işe alım süreçlerini, hem işin kendi içindeki dinamiklerini birinci kaynaktan dinlemelerini sağladık. Öğrencilerimiz için son derece faydalı bir etkinlik gerçekleştirmiş olmaktan mutluyuz” dedi.

Haberin Videosu