Türk Denizciliği’nin Önde Gelen İsimleri Girne Üniversitesi’nde
Eklenme Tarihi: 09 Mayıs 2014, 15:53
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi ilklere imza atmaya devam ediyor. Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Türkiye Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası ( GEMİMO ) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hakkı TOROS tarafından ziyaret edildi.

Hakkı Toros denizcilik sektörünün önemi ve geleceği konusunda bir seminer verdi. Özellikle Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü öğrencilerinin ilgi gösterdiği seminerde Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç da bir konuşma yaparak, Denizcilik Fakültesi’nin geldiği konumu dile getirdi. Altunç ayrıca sektördeki en iyi, en başarılı ve en deneyimli uzmanları üniversitede görmekten, bilgi ve deneyimlerini yeni kuşağa aktarılmasında öncü olmaktan duyulan memnuniyeti de dile getirdi.

GEMİMO İzmir Başkanı ve Başmühendis Toros da yaptığı konuşmada, böyle güzide bir üniversitede bulunmaktan dolayı memnuniyetini belirtti ve Yüksek Denizcilik Okulundan mezun olduğu 1970 yılından beri sektörde yaşadığı zorlukları ve gururu, meslek hayatlarında yön gösterici olmak açısından öğrencilerle paylaştı. Toros, yaptığı konuşmada denizcilik alanında yapılan işleri, yıpranma payının ve imza yetkilerinin artılırması için yapılan çalışmaları da anlattı ve tavsiyelerde bulundu. Hakkı Toros, denizde en az 6 sene çalışmak gerektiğini de vurguladı ve Türk Denizciliğinin bugünkü haklı seviyeye ulaşmasının bir başarı olduğunu, ancak bunu muhafaza etmenin de şart olduğunu dile getirdi.

İlgi ile izlenilen konferansın ikinci bölümünde öğrencilerin soruları yanıtlanmış, bilahare plaket takdimi yapıldı. .