Saydam Berberoğlu Kitap Evi’nden Girne Üniversitesi Kütüphanesi’ne Kitap Bağışı
Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2016, 17:52
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

kitap bağışı

Saydam Berberoğlu Kitapevi, Girne Üniversitesi Kütüphanesi’ne 350’ye yakın kitap bağışında bulundu.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Saydam Berberoğlu Kitapevi tarafından Girne Üniversitesi Kütüphanesi’ne bağışlanan kitaplar arasında bilimsel, mimarlık, mühendislik, edebiyat, akademik ve cd okumalık kitap türleri bulunduğu bildirildi.

Kitap bağışı töreninde Girne Üniversitesi Rekör Vekili Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU, Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs REFİKER, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa ALTUNÇ, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman TOLUN ve öğretim üyeleri hazır bulunurken, Saydam Berberoğlu ve Kardeşleri Ltd. Eğitim Danışmanı Ali Emrah HARP de katıldı.

Prof. Dr. SALİHOĞLU: “ Kitap Bağışları, Toplum-Üniversite Bağlarını Güçlendirir.”

Girne Üniversitesi Rekör Vekili Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU, kitap bağışlarının önemine değinerek; üniversitelerin desteklenmesi gerektiğine vurgu yaptı. “Kitap bağışları,toplumun gelişmesi adına önem taşıyor. Özel kurumların üniversiteleri desteklenmesi ile bu amaca katkı sağlanıyor. Üniversite – toplum bağlarını güçlendirerek, daha sağlam adımlar atılması ve bunun toplum tarafından desteklenmesi gereklidir. Saydam Berberoğlu Kitap Evi, bugün üniversitemiz kütüphanesine yaptığı kitap bağışında,kitap seçiminde son derece titiz davranmışlardır. Girne Üniversitesi ve şahsım adına kendilerine teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Ali Emrah HARP: “Yakın Doğu Üniversitesi Gibi, Kardeş Üniversite Olan Girne Üniversitesi’ni de Destekliyoruz.”

Saydam Berberoğlu ve Kardeşleri Ltd. Eğitim Danışmanı Ali Emrah Harp ise Saydam Berberoğlu Kitap Evi’nin kurulduğu ilk günden beri üniversitelerin yanında olduğunu belirterek; “Yakın Doğu Üniversitesi gibi kardeş üniversite olan Girne Üniversitesi’ne de katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bağışladığımız kitaplarımız Girne Üniversitesi Kütüphanesi’ni, öğrencilerini ve Girne halkını zenginleştirecektir” dedi.

Bağış sonrası Girne Üniversitesi Rekörü Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU, Saydam Berberoğlu ve Kardeşleri Ltd.’e ithafen, Saydam Berberoğlu ve Kardeşleri Ltd. Eğitim Danışmanı Ali Emrah Harp’a bir teşekkür plaketi taktim etti.

Haberin Videosu