Sanatçı Kanat Bukezhanov, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için Kovid 19 Karantina Günlerinde “Çiçek ve Saksı, Ay’a Bak ve Ebeveynler Günü” Adını Verdiği Üç Eserini Sanatseverlerin Beğenisine Sundu
Eklenme Tarihi: 17 Haziran 2020, 17:25
Son Güncelleme Tarihi:18 Haziran 2020, 08:29

Kovid-19 karantina günlerinde sanatçı Kanat Bukezhanov, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için resmettiği üç eserini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, sanatçı Kanat Bukezhanov, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için “ Çiçek ve Saksı , Ay’a Bak ve Ebeveynler Günü ” adını verdiği üç eserini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Kıbrıs Modern Sanat Müzesinden yapılan açıklamada, dünya genelinde kovid-19 virüsünün yayılması ile birlikte sanatçılar da mücadeleye sanatları ile moral ve destek vermeyi sürdürecekleri belirtildi.

Kanat Bukezhanov Kimdir?
1967 yılında Kazakistan’ın Almatı şehrinde dünyaya geldi. Yazar ve sanatçıdır. Dışavurumculuk ve durumsal soyutlama sanat akımlarında çalışmaktadır. Çocuk ve yetişkin nesri yazmaktadır. Hikayeleri “Kar topu”, “Rus Hayatı”, “Foreign Backyard”, çocuk dergisi “Pampas” ve “Literra nova dergisi” gibi elektronik edebiyat dergilerinde yayınlanmaktadır. Kazakistanlı sanatçı Gani Bayanov’un atölyesinde okudu. Yazma ve resim yapmanın farklı düzenli düşünme biçimleri olduğunu düşünüyor. Uzun yıllar noosfer resimlerini çizdi. Orta Asya “Alternatif Tezler” adlı karma çağdaş sanat sergisine katıldı. Astana’daki siyasi baskı kurbanlarına adanmış bir sergiye katıldı. Almatı’daki «Ev Q» Tiyatrosu’nda sürekli kişisel sanat sergileri düzenliyor.