Potada Kıbrıs Derbisi…Yakın Doğu Üniversitesi İle Girne Üniversitesi Karşı Karşıya
Eklenme Tarihi: 24 Şubat 2017, 10:01

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden iki Kıbrıs Türk takımı Yakın Doğu Üniversitesi ile Girne Üniversitesi ligin 19. haftasında karşılaşıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Yakın Doğu Üniversitesi’nin Girne Üniversitesini konuk edeceği kritik maçın, 25 Şubat 2017 Cumartesi günü, saat 16:00’da İstanbul Caferağa Spor Salonu’nda oynanacağı belirtildi..

Daha önce Girne Üniversitesi karşısında bir mağlubiyeti bulunan Yakın Doğu Üniversitesinin ligde liderliğini korumak için bu maç önem taşıyor.

Zafer KALAYCIOĞLU: “Kritik Bir Haftada Önemli Bir Rakiple Mücadele Edeceğiz…”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU Girne Üniversitesi ile çıkacakları maçla ilgili yaptığı değerlendirmede, ligde dengeleri değiştirebilecek kritik bir maça çıkacaklarını söyledi. Rakiplerini dikkate almaları gerektiğini ifade eden Baş Antrenör KALAYCIOĞLU, “Girne Üniversitesi karşısında çıktığımız ilk maçta mağlubiyet ile ayrıldık. Her rakip bizim için önemli. Şu anda ligde elde ettiğimiz zirve başarısını da devam ettirebilmek adına bu maçtan galip ayrılmamız gerekiyor. İki takımında mücadele gücü yüksek. İlk maçta yaptığımız hataları ve eksikleri analiz edip çalışmalarımızı o yönde yaptık. İki Kıbrıs takımının sahada vereceği heyecanlı bir mücadele olacağını düşünüyorum.  Heyecanla maçı bekliyoruz” dedi.

Aydın UĞUZ: “ Hedefimiz Maçı Kazanarak Ligde Yükselmek…”

Ligin lider ve şampiyonluğun iddialı takımlarından olan Yakın Doğu Üniversitesi ile çıkacakları maçla ilgili konuşan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Aydın UĞUZ, güçlü bir ekip karşısında deplasmandan iyi bir oyun oynayarak galibiyetle ayrılmak istediklerini söyledi. Antrenör UĞUZ, “Geçen hafta elde ettiğimiz BOTAŞ galibiyetinin mutluluk ve motivasyonu ile maça hazırlandık. Elbette iki takımından da hedefi maçtan galibiyet ile ayrılmak. Biz de daha önce kendi evimizde Yakın Doğu Üniversitesi karşısında elde ettiğimiz galibiyeti ikilemek istiyoruz. Yakın Doğu Üniversitesinin ligde ki konumuna baktığınız zaman zor bir maçın bizi beklediğinin farkındayız. Çalışmalarımızı rakibimizin güçlü savunmasını göz önünde bulundurarak yaptık. Heyecanla maçı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.