Pegasus Havayolları Kaptan Pilotu Girne Üniversitesi’nde
Eklenme Tarihi: 12 Aralık 2015, 17:16
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Uni of Kyrenia Aeronautics Seminar

Pegasus Havayolları Kaptan Pilotu Koray Yılmaz, Girne Üniversitesi’nde seminer verdi. Girne Üniversitesi’nde seminer veren Pegasus Havayolları Kaptan Pilotu Koray Yılmaz, kendi deneyimleri ve havacılık sektörü ile ilgili bir konuşma yaptı.

Havacılık Sektörü Hakkında Bilgi Ve Deneyimlerini Aktardı…

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklama, Girne Üniversitesi’nde seminer veren Pegasus Havayolları Kaptan Pilotu Koray Yılmaz, Uçuş ve Uçak Mühendisliği bölümü öğrencilerine uçak endüstrisi, pilot eğitimi, nasıl pilot olunur gibi konularda kendi tecrübelerini anlattı. Öğrencilere Uçak Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra neler yapabilecekleri konusunda da bilgiler veren Koray Yılmaz, başarılı bir uçak mühendisi/pilot olmak için neler yapılması gerektiği konusunda da görüşlerini paylaştı.

Prof. Dr. Süleyman Tolun: “Öğrencilerimizin, Geleceklerini Planlamaları Açısından Meslekten Başarılı İsimlerin Seminerleri Çok Önemli”

Girne Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Tolun, Pegasus Havayolların Kaptan Pilotu Koray Yılmaz’ın Girne Üniversitesi’nde öğrenciler ile buluşmasına dair “öğrencilerimize canlı örnekler ile kariyerlerinde gelecekleri noktaları göstererek, okul yıllarından geleceklerini planlamalarını sağlamak istiyoruz. Mezun olduktan sonra nelerle karşılaşacakları, neler yapmaları gerektiği konusunda meslekten başarılı isimlerle bir araya gelmeleri hem motive olmaları hem de gelecekleri daha erken ve daha doğru planlamaları için çok önemli. Bu önemli noktayı atlamadan, öğrencilerimize üniversite yıllarından gelecekteki kendilerini aynada görmelerini sağlamak için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Koray Yılmaz: “Havacılık Sektörüne Yapılan En Büyük Yatırım Başarılı Mezunlardır”

Pegasus Havayolları Kaptan Pilotu Koray Yılmaz, Girne Üniversitesi’nde seminer vermiş olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Yeni ve çok donanımlı bir fakülte gezdiğini ifade eden Koray Yılmaz, kampüse hayran kaldığını belirtti. Havacılık sektöründeki kalifiye eleman açığına dikkat çeken Koray Yılmaz, “havacılık sektörüne yapılacak en büyük yatırım donanımlı ve yetkin mezunlar vermektir. Sektörde gerçekten büyük bir kalifiye eleman eksikliği var. Girne Üniversitesi’ni bu noktada gerçekten tebrik etmek istiyorum. Teknolojik olarak son derece donanımlı bir fakültede, saygın bir akademik kadroyla eğitim sundukları, öğrencilerini aynı zamanda sektörden kişilerle bir araya getirerek önlerini görmelerini sağlıyorlar” dedi.