Özge YAVAŞ, Girne Üniversitesi’nin İlk Transferi Oldu
Eklenme Tarihi: 03 Haziran 2016, 12:15
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:41

Özge YAVAŞ, Girne Üniversitesi’nin İlk Transferi Oldu

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ndeki mücadelesine 2016-2017 sezonunda yeni ismi ve yapılanmasıyla başlayacak olan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, oyun kurucu Özge YAVAŞ’ı transfer etti. Geçtiğimiz yıl başarılı bir sezonu Basketbolu Geliştirenler Derneği’nde geçiren Özge YAVAŞ, önümüzdeki yılı Girne Üniversitesi Kadın Basketbol takımı adına mücadele ederek geçirecek.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, oyun kurucu pozisyonunda ligin genç ama sayılı yetenekleri arasında gösterilen 1991 doğumlu ve 1.74 boyundaki Özge YAVAŞ, geçtiğimiz sezonu B.G.D formasıyla 5.2 sayı, 1.2 ribaund, 2.2 asist ortalamalarıyla tamamladı.

[center]Özge YAVAŞ, Girne Üniversitesi’nin İlk Transferi Oldu[/center]

Özge YAVAŞ: “Girne Üniversitesi Gibi Ligin Genç, Dinamik ve Mücadeleci Bir Takımına Transfer Olmaktan Çok Mutluyum”

Özellikle ligin ikinci yarısında gösterdiği performansla tüm basketbol otoritelerinin beğenisi kazanan Özge Yavaş, transferinin ardından açıklamalarda bulunarak “Girne Üniversitesi’ne transfer olmaktan çok mutluyum. Girne Üniversitesi yeni bir yapılanmayla birlikte ligin genç, dinamik ve aynı zamanda çok mücadeleci bir ekibi olacak. Bende bu mücadeleci takım içinde olacak olmaktan dolayı çok mutluyum. Umarım bende iyi bir sezon geçirerek bana güvenenleri mahcup etmeden takıma en yüksek derecede katkı koyarım. Ligin başlaması için sabırsızlanıyorum” dedi.

Özgü BAYRAKTAR: “Özge, Mücadeleci Oyun Yapısıyla Kulübümüzün Yapısına Çok Uygun Genç Bir Yetenek”

Transferin ardından açıklamalarda bulunan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Kulübü Başkanı Özgü BAYRAKTAR: “Özge ligin genç ama çok yetenekli oyunları arasında yer alıyor. Mücadeleci oyun yapısıyla kurmak istediğimiz yeni yapılanma ve takım kurgusu içinde bizim yapımıza çok uygun bir sporcu karakteri. Kendisini kulubümüze kazandırmaktan dolayı çok mutluyuz. Kendisine Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’na hem hoşgeldin diyor hem de başarılar diliyorum” dedi.