Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir BEROVA Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi’ni Ziyaret Etti
Eklenme Tarihi: 08 Nisan 2017, 11:45

Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Dr. Özdemir BEROVA, Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi’ne ziyarette bulundu.

Ziyarette Bakan BEROVA’ya Bakanlık Müsteşarı Rauf ATAÖV ile Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan GÜNSEL, Rektör Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüveyde BUNDAK ve Girne Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI eşlik etti.

Yakın Doğu Üniversitesi ile birlikte Kıbrıs’taki en donanımlı iki büyük hastaneden birisi olarak Girne Bölgesi halkına hizmet veren Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi’nin tüm birimlerini gezerek detaylı bilgi alan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Dr. Özdemir BEROVA, Girne bölgesine sağlık alanında önemli bir açılım sağlayan ve ek olarak da hem sosyal hem ekonomik anlamda büyük katkısı olacak bu değerli yatırımdan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Dr. BEROVA; “Ameliyathaneler Çok Etkileyici ve Muazzam”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Dr. Özdemir BEROVA ziyarette gördüğü her şeyden çok etkilendiğini, bir genel cerrah olarak özellikle ameliyathanelerin çok etkileyici ve muazzam olduğunu ifade etti.

Bakan BEROVA, adanın en yüksek teknolojiye sahip düşük doz radyasyonla çalışan ilk ve tek hastanesi olma özelliğine sahip Girne Üniversitesi Hastanesi ziyaretinin ardından Denizcilik Fakültesine geçerek Gemi Simülasyon Merkezi’ni ve uygulamalı laboratuvarları gezdi. Burada Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcısı Hilmi Şahlı’dan Simülasyon Merkezi ile ilgili bilgi aldı.

Ziyaretin sonunda Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan GÜNSEL, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir BEROVA’ya bir anı plaketi takdim etti.