“Mavi” Temalı Fotoğraf Yarışması Sergisi YDÜ Hastanesi Sergi Salonunda Sergileniyor
Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2016, 17:00
Son Güncelleme Tarihi:19 Aralık 2016, 07:39

Girne Üniversitesi Vakfı tarafından sosyal sorumluluk amaçlı organize edilen “Mavi” Temalı Fotoğraf Yarışması Sergisi, Lefkoşalı fotoğrafseverler için Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Sergi Salonu’nda sergilemeye alındı.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlşkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, geniş bir katılımcı kitlesiyle 23 Mayıs 2016 Pazartesi günü Girne Üniversitesi Sergi Salonu’nda Sağlık Bakanı Dr. Faiz SUCUOĞLU tarafından açılışı yapılan serginin, Lefkoşa’da da sanatseverlerin beğenisine sunulması amacıyla, YDÜ Hastanesi’nde sergilenmeye başlandığı bildirildi. Açıklamada, serginin mesai saatleri içerisinde gezilebileceği belirtildi.

Mutlu SOYKURT: “Sosyal sorumluluk bilincini sanatla pekiştirmeye devam edeceğiz”

Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu SOYKURT, sergi ile ilgili yaptığı açıklamada, fotoğrafların sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden herkesin katkılarıyla sergiden sonra farklı kurumlara bağışlanacağını söyledi. SOYKURT, ayrıca, yarışmaya katılan tüm fotoğrafseverlerin fotoğraflarının satılması durumunda farklı kurumlara hem fotoğrafların hem de fotoğrafın satış bedeli kadar bağış yapılacağını da belirterek, herkesi Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Sergi Salonu’nda ziyarete açık olan sergiye destek vermesi için davet etti.

Vakıf Müdürü Mutlu SOYKURT, “toplumumuzun her kesimine gerek eğitim, gerek sağlık, gerekse sanat alanlarındaki küçük dokunuşlarımız her geçen gün artarak devam etmektedir” diyerek, bu projeye katılan herkesi gönülden kutladı ve jüri üyelerine teşekkür etti.

“Mavi” Temalı Fotoğraf Yarışması Sergisi Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Sergi Salonunda Sergileniyor

Sergiye Katılım ve Bağış Memnuniyet Verici

Serginin açılışından bu yana ziyaretçilerin göstermiş olduğu katılım ve bağışlardan son derece memnuniyet duyduğunu belirten Mutlu SOYKURT, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ndeki sergilemeden sonra, fotoğrafların hangi kurumlara bağışlanacağının ve desteklerinin de açıklanacağını sözlerine ekledi.

Sergi Beğeni ve Takdir Topladı

Jürisinde profesyonel fotoğrafçı, tasarımcı ve akademisyenlerin yer aldığı ve jüri başkanlığını Kadir KABA, jüri üyeliklerini ise Tijen Erol YAKUP, Mehmet Ali SERAK, Yrd. Doç. Dr. Ediz TUNCEL, Mustafa MÜEZZİNOĞLU, Mustafa ERSENAL ve Yrd. Doç. Dr. Erdoğan ERGÜN’ün yaptığı sosyal sorumluluk projesi “Mavi”, adlı fotoğraf sergisi fotoğraf sanatçılarından ve halktan büyük takdir topladı.