Marica GAJIC Sağlık Kontrolünden Geçti
Eklenme Tarihi: 16 Ağustos 2016, 16:48
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:41

[center]Marica GAJIC Sağlık Kontrolunden Geçti[/center]

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol takımından Marica GAJIC sağlık kontrolünden geçerek antrenmanlara başladı

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nda geçtiğimiz sezon forma giyen ve bu yılda kadroda yer alan Marica GAJIC, ülkesinden gelerek, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde sezon öncesi sağlık kontrolünden geçerek antrenmanlara başladı.

Takımın en genç oyuncuları arasında olan 1995 doğumlu power forvet Marica GAJIC, Romanya ile oynanan 2017 Avrupa Kadın Basketbol Şampiyonası eleme mücadelesinde ülkesi Bosna Hersek Milli takımı adına attığı 15 sayı ve aldığı 22 ribaunt ile öne çıkan isim oldu. Genç ve yetenekli oyuncu yine, Türkiye maçında 16 ribaunt 7 sayı, İsrail maçında 12 ribaunt 9 sayı, ve yine Romanya karşılaşmalarında 2 ribaunt 23 sayı yaparak dikkat çeken performans sergiledi.

Marica GAJIC: “Onurla taşıdığım Girne Üniversitesi forması ile süper lig’de başarılı bir sezon geçirmek istiyorum”

Avrupa’nın en iyi ribauntçuları ve Avrupa’nın en fazla gelecek vaat eden oyuncuları arasında gösterilen Marica GAJIC, Girne Üniversitesi Basketbol Kadın Takımında bu sezon da yer almaktan mutluluk ve heyecan duyduğunu ifade etti. Girne Üniversitesi formasını gururla taşıdığını ve kendini özel hissettiğini söyleyen GAJIC, “Sağlık kontrollerinin ardından antrenmanlara başlamaktan heyecanlıyım” dedi. Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin son derece zor bir lig olduğunu belirten Marica GAJIC şunları dile getirdi; “Geçtiğimiz sezon takımda pek fazla oynama şansım olmadı ancak bu yıl çok iyi işler yapacağımıza ve başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Takımımıza bu yıl çok daha fazla katkı sağlamak için özverili ve istikrarlı bir şekilde çalışmalarımı sürdüreceğim. Süper Lig’inde başarılı olmak istiyoruz. Play-off hedeflerimizi gerçekleştirmek için sahada tüm gücümüzle yılmadan oynayacağız. Yeteneklerimi takımımızı hedefine ulaştırmak için en iyi şekilde kullanacağım. Enerjimiz yüksek, hazırlık maçlarının başlamasını heyecanla bekliyoruz” dedi.