Macar Pivot Tijana KRIVACEVIC Girne Üniversitesi’nde
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2016, 13:42
Son Güncelleme Tarihi:19 Aralık 2016, 07:18

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, İspanya’nın Perfumeirias Avenida takımında oynayan Macar oyuncu Tijana KRIVACEVIC’i kadrosuna kattı.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı kadrosunu güçlendirmek adına İspanya’nın Perfumeirias Avenida takımında forma giyen Tijana KRIVACEVIC’i transfer ettiği bildirildi.

Pivot ve uzun fovet pozisyonlarında oynayabilen KRIVACEVIC skorer özelliği ve çok yönlü oyunuyla ön plana çıkıyor. Açıklamada, KRIVACEVIC’in ülkemize gelerek sağlık kontrolünden geçeceği belirtildi.

Türkiye Ligini Yakından Tanıyor…

1990 doğumlu, 1.96 boyundaki Tijana KRIVACEVIC, pivot ve uzun forvet pozisyonlarında oynayabiliyor. 2016-2017 İspanya liginde, forma giydiği Perfumeirias Avenida takımında 5.7 sayı, 4.0 ribaund, 1.4 asist, aynı takım formasıyla Euro League’de, 8.3 sayı, 3.3 ribaunt, 1.0 asist, 2015-2016 sezonunda forma giydiği Ordusporda Türkiye Ligi’nde 16.6 sayı, 5.6 ribaund, 1.2 asist, EuroCup Woman’da 10.0 sayı, 4.0 ribaunt ve 0.5 asist ortalaması ile oynadı. Tijana KRIVACEVIC Macaristan takımında antrenör olarak çalışan Sırp basketbol insanı Dragoljub KRIVACEVIC’in kızıdır.

Hülya ÖZKAN: “Pivot ve Uzun Forvet Pozisyonlarında Oynayabilen KRIVACEVIC’in Takımımıza İvme Kazandıracağını Düşünüyorum”

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Menajeri Hülya ÖZKAN Tijana KRIVACEVIC’in transferi ile ilgili yaptığı açıklamada, takıma yeni bir skorer oyuncu katmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Menajer Hülya ÖZKAN, “Takımımızın hedeflerinde bize katkı koyacak ve takıma pozitif etkisi olacak, mücadeleyi seven bir oyuncu. Tabi skorer bir oyuncu olması bizim için bir avantaj, bize büyük katkı sağlayacağını ve ivme kazandıracağını düşünüyorum. Hem kendisi hemde takımımız için hayırlı olsun” dedi.