Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ömer Paç ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi ve Denizcilik Fakültesi Simülasyon Laboratuvarlarını Ziyaret Etti
Eklenme Tarihi: 07 Nisan 2017, 13:04

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ömer Paç ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi ve Denizcilik Fakültesi Simülasyon Laboratuvarlarını ziyaret etti.

Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Komutanlara ziyaretlerinde Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL, Kurucu Rektör Cemre GÜNSEL HASKASAP, Rektör Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU ve Girne Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI’nın eşlik ettiği belirtildi.

<Tıp Fakültesi İle Birlikte En Üst Teknolojik Donanıma Sahip Hastanenin Girneye Kazandırılması Çok Büyük Bir İmkan

Girne Üniversitesi Hastanesi’nin tüm birimlerini gezerek detaylı bilgi alan komutanlar sağlık alanında en ileri teknolojiler kullanılarak yapılmış bu yatırımı görmenin kendilerini çok mutlu ettiğini belirttiler. Korgeneral Paç ziyarette yaptığı açıklamada, yüksek teknolojik donanıma sahip cihazların Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkının hizmetinde olmasının ayrıca ne kadar önemli ve değerli bir gelişim olduğuna işaret etti. “Tıp Fakültesi ile birlikte en üst teknolojik donanıma sahip hastanenin Girne’ye kazandırılması çok büyük bir imkan” diyen Paç, bir çok hastalığın teşhisinde yaşamsal öneme sahip,düşük doz radyasyonla çekim yapabilen 3 Tesla MR Görüntüleme Sistemi, Çift Kollu Anjiyografi Cihazı, Tomosentez yapabilme özelliğine sahip Dijital Mamografi Cihazı ve daha pek çok yüksek teknoloji ürünü cihazın KKTC’de ilk kez kullanılacak olmasının övgüye değer olduğunu ifade etti. Paç,ülkede ilk kez kullanılmaya başlayan bu cihazlara ek olarak Üniversite bünyesinde kurulan Tıp Fakültesi’nin de KKTC’de sağlığın gelişmesi bağlamında çok değerli bir yatırım olmasına vurgu yaptı.

Hastane ziyaretinin ardından Denizcilik Fakültesi’ne geçen komutanlar burada Gemi Simülasyon Merkezi’ni ve uygulamalı labaratuvarları gezerek Denizcilik Fakültesi Simülasyon Merkezi ile ilgili bilgi aldılar.

Üniversite Hastanesinde ve Denizcilik Fakültesi’nde gözlemledikleri imkanların takdire değer olduğunu belirten Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ömer PAÇ ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, büyük cesaret ile atılan bu adımların tüm ülke ve bölge halkına hayırlı olması temennisinde bulundular.

Ziyaret günün anlam ve önemine istinaden karşılıklı plaket takdimi ile sona erdi.