Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için Sanatçı Mirvokhid Mirsaidov, Korona Virüs Salgınına Karşı Mücadeleye Dikkat Çekmek için Tuvale Resmetti
Eklenme Tarihi: 14 Nisan 2020, 13:50


Dünya genelinde yeni tip korona virüsün (Kovid-19) yayılması ile birlikte sanatçılar da salgına dikkat çekmek ve mücadeleye farklı bir bakış açısıyla destek vermek için resmetmeyi sürdürüyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre sanatçı Mirvokhid Mirsaidov binlerce ölüme sebep olan korona virüse dikkat çekmek için duygularını tuvale yansıttı.

Sanatçı Mirvokhid Mirsaidov, korona virüse karşı dünya ülkelerinin verdiği mücadeleye karşı farkındalık yaratmak, önlem ve uyarıları dikkate almak adına sanatıyla destek vermeye çalıştığını ifade etti.

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için hergün ayrı bir sanatçı tarafından, korona virüse karşı tedbir ve uyarıları dikkate almak adına eserleri paylaşılmaya devam ediyor.

Mirvokhid Mirsaidov
Mirvohid Mirsaidov 1988 yılında Taşkent’te doğdu. 2004-2007 yıllarında P.P. Berkov Cumhuriyet Koleji’nde şövale resim bölümünde okudu. 2007-2011 yılları arasında Kamaliddin Bekzad Enstitü’de resim bölümünde okudu. 2013 yılında Kamaliddin Bekzad Enstitüsü’ndeki resim bölümünden mezun oldu. 2013 yılından bu yana P.P. Benkov Cumhuriyet Koleji’nde kıdemli öğretmen olarak çalışmaktadır. 2018’den beri Özbekistan Cumhuriyeti Sanatçılar Birliği üyesidir. Mirvokhid Mirsaidov cumhuriyetçi sergilerin üyesidir; yaratıcı festivale katıldığı için gümüş madalya ile ödüllendirildi.