Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için Sanatçı Asmar Narimanbekova Kovid-19 Karantina Günlerinde Kıbrıs Dans Festivali, Girne Kalesi ile Antik Liman, Kıbrıs Seramiği, Zambak Çiçeği ve Akasya Tasvirlerini Tuvale Yansıttı
Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 15:04


Kovid-19 karantina günlerinde Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için sanatçılar tarafından ortaya çıkarılan resim, seramik, baskı ve heykellerden oluşan eserlerin sanatseverlerle buluşması sürüyor..
Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre sanatçı Asmar Narimanbekova dünya üzerinde korku ve endişe ile takip edilen koronavirüs karantina günlerinde mücadeleye fırçası ile destek verdi.

Sanatçı Narimanbekova , korona virüs’ün insanların üzerinde yarattığı olumsuz etkenlerden uzaklaşabilmek adına fırçasıyla tuvale yansıttığı eserlerinde Kıbrıs dans festivali, Girne kalesi ile Antik Liman, Kıbrıs Seramiği, Zambak çiçeği ve Akasya tasvirlerini sanatseverlerle buluşturdu.

Açıklamada, sanatçıların, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için karantina günlerinde ortaya çıkardığı eserlerin paylaşılmaya devam edileceği bildirildi.

Asmar Narimanbekova Kimdir?
1961’de Bakü’de doğdu. Güzel Sanatlar Akademisinde Doçent olarak görev yapan , Azerbaycan Cumhuriyeti’nin devlet sanatçısıdır. Bakü Modern Sanat Galerisi Başkanıdır. Ayrıca Paris, Fransa’da Togrul Narimanbekov Derneği’nin başkanı. Azerbaycan ve Fransa Sanatçılar Birliği üyesidir. Gürcistan’ın Tiflis Devlet Sanat Akademisi’nden mezun oldu. 2019’da Paris UNESCO’da “Sınırsız Sanat” adlı kişisel sergi açıldı. 2019 yılında VIII. Paris Belediye Sarayı ve UNESCO’da Barış Sanatı sergisine katıldı. 2018’de Milan, Forli, Varese, İtalya’da “Sınırsız Renkler“ ‘Passepartout Sanat Galerisi’ sergisine katıldı. 2019’da İtalya’da Venedik’te Sınırsız Renkler sergisini açtı. 2016-2017 yılları arasında Expocenter, Cannes’da sergileri düzenledi. 2016 yılında Azerbaycan’ın Viyana Kültür Merkezi’nde (Avusturya) kişisel sergisi “Poesie der Farben” açıldı. 2016 yılında Almanya’nın Berlin kentinde Bakü Galerisi’nde kişisel sergi açtı. 2009’da Bakü (Azerbaycan) Çağdaş Sanat Merkezi’nde (Galeri) kişisel sergi açtı. 1998’de Humei Gallery’de (Birleşik Krallık) kişisel sergisi düzenlendi.