Kayseri’de İlk Galibiyet… Girne Üniversitesi: 82 – Osmaniye Tosyalı Toyo: 66
Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2016, 19:24
Son Güncelleme Tarihi:19 Aralık 2016, 07:22

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Kayseri’de düzenlenen “Erciyes Cup” hazırlık turnuvasında çıktığı ilk maçında Osmaniye Tosyalı Toyo Sporu 82-66 yendi.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Kayseri, Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde oynanan maçta, Dengeli başlayan maçta Osmaniye ilk periyodun ortalarından itibaren Girne Üniversitesi’ne karşı üstünlük sağladı ve ilk periyodu 21-11’lik skorla önde kapattı. İkinci periyotta maçta dengeyi sağlayan Girne Üniversitesi farkı kapatarak devrenin 35-35 eşitlikle bitmesini sağladı. Üçüncü periyotta üstünlüğünü devam ettiren Girne Üniversitesi periyodu 16 sayı farkla 62-46 önde kapattı. Son periyotta da üstünlüğünü sürdüren Girne Üniversitesi maçtan 82-66’lık skorla ayrılarak turnuvaya galibiyet ile başladı.

Maç süresince Girne Üniversitesi sadece 5 top kaybı yaparken, Osmaniye 12 top kaybı yaptı. İki sayılık bölgeden ise Girne Üniversitesi 52, Osmaniye 36 sayı attı.

Kayseri’de İlk Galibiyet... Girne Üniversitesi: 82 - Osmaniye Tosyalı Toyo: 66

GAJIC’den Double – Double

Girne Üniversitesi turnuvadaki ilk maçında Osmaniye’yi farklı yenerken Bosnalı oyuncusu Marica GAJIC maçı 23 sayı 14 ribaunt ile oynayarak maçı double-double yaparak tamamladı.

Girne Üniversitesi’nde Marica GAJIC sayı 23, 14 ribaunt, Courtney WILLIAMS 9 sayı, 8 ribaunt, 1 asist, Simay KARAMAN 14 sayı, 4 ribaunt, 4 asist, Betül ERKOYUNCU 10 sayı, 3 ribaunt, Adrijana KNEZEVIC 7 sayı, 6 ribaunt, 3 asist, Özge YAVAŞ 8 sayı, 4 ribaunt, 9 asist ile takımın öne çıkan isimleri oldular.

Osmaniye Tosyalı Toyo Spor’da Rebekah GARDNER 27 sayı, 13 ribaunt, 6 asist, Aneika HENRY, 13 sayı, 14 ribaunt, 1 asist, Sugar RODGERS 7 sayı, 8 ribaunt, 3 asist, Büşra AKGÜN 8 sayı, 3 ribaunt ile oynadı.

Kayseri’de İlk Galibiyet... Girne Üniversitesi: 82 - Osmaniye Tosyalı Toyo: 66

İlker GÖZENELİ: “Çok İyi Mücadele Ettiğimiz Bir Karşılaşma Oldu”

Maç sonrası kısa bir değerlendirmede bulunan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı antrenörü İlker GÖZENELİ, turnuvaya galibiyetle başlamanın sevindirici olduğunu söyledi. Antrenör GÖZENELİ, Lig öncesi eksikliklerimizi görüp tamamlamak açısından bizim için önemli olan son turnuvanın ilk maçında iyi bir oyun sergileyerek ilk maçtan galip ayrıldık. İlk periyota kötü başladık, erken faul problemine girmemize rağmen ikinci periyottan itibaren maçta önce dengeyi sonra da üstünlüğü sağlamak sevindirici. Oyuncularımız sahada iyi mücadele etti. Oyuncularımız artık oyun sistemimizi benimsiyor. Bu da bize avantaj sağlıyor. Lige iyi bir şekilde hazır olacağımızı söyleyebilirim” dedi.

Turnuvanın ikinci maçı Perşembe Günü…

Girne Üniversitesi, turnuvada 13 Ekim 2016 Perşembe saat 16:00’da Adana ASKİ ile karışılacak.