Kardeş Üniversite YDÜ’nün Ürettiği NEU-RA 25’e Paris’te Teknoloji ve İnovasyon Ödülü Veriliyor
Eklenme Tarihi: 25 Ekim 2014, 21:14
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi’nin kardeş üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi tarafından üretilerek KKTC plakası ile Güney Afrika’da FIA kontrolünde yapılan South Africa Solar Challenge uluslararası otomobil yarışında ülkemizi başarıyla temsil eden Güneş Tanrısı NEU-RA 25’e Paris’te Bilim Zirvesi tarafından Teknoloji ve İnovasyon Ödülü veriliyor.

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Yakın Doğu Üniversitesi hocaları, öğrencileri ve mühendislerinden oluşan Ar-Ge ekipleri tarafından yaratılan ve güneş enerjisiyle çalışan ileri teknoloji yarış otomobili Güneş Tanrısı NEU-RA25’e, Paris’te toplanan Business Initiatives Directions (BID) Bilim Zirvesi tarafından Uluslar arası Teknoloji ve İnovasyon Ödülü’nün verileceği belirtildi.

Ödül Paris Bilim Zirvesi’nde Doç. Dr. İrfan S. Günsel’e sunulacak…

Açıklamada, uluslararası alanda saygın bir yeri bulunan ve bugüne kadar 178 ülkeden kendi konusunda dünyaca başarılı kurum, kuruluş ile bilim insanlarına ödüller veren Business Initiatives Directions’ın, Paris’te gerçekleştireceği Bilim Zirvesi’nde Teknoloji ve İnovasyon Ödülü’nü YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel’e takdim edileceği bildirildi.

Açıklamada son olarak Doç. Dr. İrfan S. Günsel’in bu gün beraberindeki heyetle adadan ayrılarak Paris’e gittiğine yer verildi.