Kardeş Üniversite, YDÜ’den Tüm Kamu Çalışanlarına Yüksek Lisans ve Doktora Programlarında Özel Burs Uygulaması
Eklenme Tarihi: 17 Ağustos 2014, 12:52
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi’nin kardeş üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi’nde bulunan 123 Yüksek Lisans ve 64 Doktora Programına kayıt yaptıracak Kamu Personeline Özel Burs Uygulaması.

25. Eğitim yılını kutlayan Yakın Doğu Üniversitesi tüm kamu personeline tüm Yüksek Lisans ve Doktora programlarında özel burs uygulaması kararı aldı.

Yakın Doğu Üniversitesi,Lefkoşa (Near East University, Lefkoşa) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ve Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) onaylı 123 yüksek lisans 64 doktora kayıt yaptırmak isteyen tüm kamu personeline % 20 özel burs verecek. Akademik, kariyer ve kişisel gelişim açısından son derece önemli olan Yüksek Lisans ve Doktora programları Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde yer alan Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Eğitim Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri tarafından 1517 Öğretim üyesi ile yürütülüyor.Son yıllarda yalnızca akademik uzmanlaşma açısından değil aynı zamanda profesyonel kariyer ve kişisel gelişim açısından da önem kazanan ve iş hayatında önemli bir tercih sebebi haline gelen yüksek lisans ve doktora eğitimleri Yakın Doğu Üniversitesi’nin uzman akademik kadrosunun yürütücülüğünde meslek adaylarına ve profesyonellere yeni ufuklar açıyor. Araştırma ve uygulamanın birbiriyle bağlantılı ve etkileşimli bir şekilde yürütüldüğü Yüksek Lisans ve Doktora programlarında her türlü araştırmanın rahatlıkla yapılabilmesi için Yakın Doğu Üniversitesi’nin tüm imkanlarını da öğrencilerin hizmetine sunuluyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur’dan alınan bilgiye göre, 25. Eğitim yılını kutlayan Yakın Doğu Üniversitesi akademik gelişim için YÖK ve YÖDAK onaylı 187 programda Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi verildiğini belirterek bu programların gerek akademik kariyer gerekse profesyonel kariyer açısından son derece önemli olduğunu vurguladı. Günümüzün rekabetçi yapısında yüksek lisanslı profesyonellerin iş hayatında diğerlerine göre daha çok tercih edilir hale geldiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Tabur, bu gerçeğin farkında olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin yüksek lisans adaylarına yüksek kalitede amaç odaklı bir eğitim verdiğini ifade etti. Tabur ayrıca Yakın Doğu Üniversitesi’nin kamu kuruluşlarındaki personelin profesyonel gelişimi konusunda da büyük hassasiyet gösterdiğini vurguladı. Bu çerçevede Yakın Doğu Üniversitesi’nin aldığı kararla kamuda çalışan, kendini geliştirmeyi ve akademik kariyer yapmayı planlayan kamu personeline, daha rahat ekonomik imkanlarda hayallerini gerçekleştirebilmek için tüm yüksek lisans ve doktora programlarında % 20 özel burs uygulanacağını belirten Tabur, ders saatlerinin de kamu çalışma saatleri gözetilerek belirlendiğini ifade etti.

Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü , Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yer alan 187 Yüksek Lisans ve Doktora programı ve kamu personeline uygulanacak özel burs uygulaması hakkında daha detaylı bilgi www.neu.edu.tr web sayfasından veya 223 64 64 (dahili 211-225-377) nolu telefondan alınabilir.