Kardeş Üniversite Yatay Geçiş Başvuruları Devam Ediyor
Eklenme Tarihi: 07 Ekim 2014, 00:01
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi’nin kardeş üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi’nde bulunan 135 bölüme yatay geçiş yapmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 20 Ekim 2014.

Yakın Doğu Üniversitesi yatay geçiş başvuruları devam ediyor. Bir başka yükseköğrenim kurumunda eğitimlerine devam eden ve Yakın Doğu Üniversitesi’nde bulunan 135 bölümden herhangi birine yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler, Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne başvurularını 20 Ekim 2014 tarihine kadar yapabilecekler.

Yakın Doğu Üniversitesi,Lefkoşa (Near East University,Nicosia) Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, İletişim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sahne Sanatları Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi bağlı bölümlerle birlikte, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bağlı tüm bölümlere yatay geçiş ile 20 Ekim 2014 tarihine kadar öğrenci kabul edilecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur yaptığı açıklamada bir Yükseköğrenim kurumunda eğitim gören ve Yakın Doğu Üniversitesi’nde bulunan 135 seçkin bölümden birinde kaliteli eğitim alarak eğitim hayatlarına devam etmek isteyen öğrencilerin Yakın Doğu Üniversitesi’ne yatay geçiş yapmaları halinde öğrencilerin özel burs uygulamasından da yararlanabileceklerini ifade etti. Tüm yatay geçiş yapmayı düşünen öğrencilerin kayıtlı oldukları yüksek öğrenim kurumundaki akademik ve ekonomik haklarını Yakın Doğu Üniversitesi’ndeki eğitimleri süresince aynen muhafaza edeceklerini belirten Yrd. Doç. Dr. Tabur özel yatay geçiş koşulları ve Yakın Doğu Üniversitesi’ndeki sosyal yaşam ve akademik hayat hakkında bilgi almaya davet etti. Tabur, yatay geçiş için öğrencilerin 20 Ekim 2014 tarihine kadar başvuru yaparak, Yakın Doğu Üniversitesi’ne geçiş yapabileceklerinin ifade etti.

Yatay geçiş koşulları ile özel burs imkanları hakkında detaylı bilgiye www.neu.edu.tr web sayfasından veya 223 64 64 no’lu (dahili 211-213-215) telefondan ulaşılabilir.