Kardeş Üniversite, Yakın Doğu Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Başvuruları 15 Ekim’e Kadar Devam Ediyor
Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2014, 12:12
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi’nin kardeş üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi’nde bulunan 123 Yüksek Lisans ve 64 Doktora Programına başvuru yapmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 15 Ekim 2014.

Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde yer alan Eğitim Bilimleri, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ile Sağlık Bilimleri Enstitülerine bağlı olarak yürütülen 123 yüksek lisans ve 64 doktora programına son başvuru tarihi 15 Ekim 2014.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, YÖK ve YÖDAK onaylı 187 yüksek lisans ve doktora programına kayıtlar devam ediyor. Gerek profesyonel kariyer ve kişisel gelişim açısından gerekse iş hayatında önemli bir tercih sebebi haline gelen yüksek lisans ve doktora eğitimleri öğrencilere yeni ufuklar açıyor. Öğrencilerin uzmanlaşmak ve araştırma yapmak istedikleri konularda Yakın Doğu Üniversitesi uzman akademik kadrosunun yürütücülüğünde öğrencilerine akademik olarak belli alanlarında uzmanlaşma ve ihtisas yapma imkanı tanıyor.

Araştırma ve uygulamanın birbiriyle bağlantılı ve etkileşimli bir şekilde yürütüldüğü Yüksek Lisans ve Doktora programlarında her türlü araştırmanın rahatlıkla yapılabilmesi için Fakülte laboratuvarlarının yanında İleri Düzey Araştırma Laboratuvarları, Yakın Doğu Hastanesi, Diş Hastanesi ve Hayvan Hastanes’inin tüm imkanları da öğrencilerin hizmetine sunuluyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur yaptığı açıklamada Yakın Doğu Üniversitesi’nin yüksek lisans ve doktora adaylarına yüksek kalitede amaç odaklı bir eğitim verildiğini ifade etti. Teori ile pratiğin harmanlanarak, eğitimin etkileşimli bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Tabur, yüksek lisans ve doktora adaylarının istedikleri konu ve alanda, uzmanlaşma ve araştırma yapma imkanı sağladıkları belirtti. Yakın Doğu Üniversitesi olarak 2014-2015 öğretim yılında yüksek lisans ve doktora programlarına kayıt yaptıran öğrencilere bu yıl özel burs uygulaması yapılacağını vurgulayarak, Yakın Doğu Üniversitesi olarak öğrencilere daha uygun şartlarda yüksek lisans ve doktora yapma imkanı sağladıklarını söyledi. Tabur yaptığı açıklamada yine bu yıl doktora programlarına kayıt yaptıran öğrenciler arasından asistan doktora öğrencilerinin seçileceğini belirterek, seçilen öğrencilerin Yakın Doğu Üniversitesi’nde asistan doktora öğrencisi olarak çalışabileceğini de dile getirdi. Doktora programından mezun olan öğrencilerin de ihtiyaç dahilinde Yakın Doğu Ailesi’nin akademik kadrosuna katılabileceğinin de altını çizdi. Tabur ayrıca Yakın Doğu Üniversite’si yüksek lisans ve doktora başvurularının 15 Ekim tarihinde sona ereceğini açıklayarak, öğrencilerin daha geniş bilgi için Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne başvurabileceklerini söyledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü , Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yer alan 187 Yüksek Lisans ve Doktora programlarına kayıt yaptırmak isteyen ögrenciler daha detaylı bilgiyi www.neu.edu.tr web sayfasından veya 223 64 64 (dahili 211-225-377) nolu telefondan alabilirler.