İskele Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyeleri, Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi’ne Ziyarette Bulundu “Hayallerimizin Çok Ötesinde Bir Yer İle Karşılaştık”
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 10:00

İskele Belediye Başkanı Hasan SADIKOĞLU, As Başkan Mahmut YILMAZOĞULLARI, Belediye Müdürü Tahir MUSALAR ve İskele Belediye Meclis Üyeleri Seymen YILMAZ, Kubilay IŞIK, Sefa KURUKAFA, İldeniz Elbasan Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi ve Denizcilik Fakültesi Simülasyon Laboratuvarlarınaziyarette bulundu.  İskele Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerine ziyaretlerinde Mütevelli Heyeti Üyesi Mehmet SOYKURT, Başhekim Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI ve Halkla İlişkiler Müdürü Mutlu SOYKURT eşlik etti.

Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi’nin tüm birimlerini gezerek detaylı bilgi alan İskele Belediye Başkanı Hasan SADIKOĞLU. sağlık alanında en ileri teknolojiler kullanılarak yapılmış bu yatırımı görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, yüksek teknolojik donanıma sahip cihazların Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkının hizmetinde olmasının çok önemli olduğunu belirtti.

Bir çok hastalığın teşhisinde yaşamsal öneme sahip, düşük doz radyasyonla çekim yapabilen 3 Tesla MR Görüntüleme Sistemi, Çift Kollu Anjiyografi Cihazı, Tomosentez yapabilme özelliğine sahip Dijital Mamografi Cihazı ve daha pek çok yüksek teknoloji ürünü cihazın KKTC’de ilk kez kullanılacak olmasının çok değerli bir gelişme olduğuna dikkatleri çeken SADIKOĞLU, Üniversite bünyesinde kurulan Tıp Fakültesi’nin de KKTC’de sağlığın gelişmesi bağlamında çok değerli bir imkan sunduğunu söyledi. Hasan SADIKOĞLU, “Hayallerimizin çok ötesinde bir yer ile karşılaştık”, dedi.

Hastane ziyaretinin ardından Denizcilik Fakültesi’ne geçen Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri burada Gemi Simülasyon Merkezi’ni ve uygulamalı labaratuvarları gezerek Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa ALTUNÇ eşliğinde Simülasyon Merkezi ile ilgili bilgi aldılar.

Üniversite Hastanesinde ve Denizcilik Fakültesinde gözlemledikleri imkanların övgüye değer olduğunu belirten İskele Belediye Başkanı Hasan SADIKOĞLU, atılan bu adımların tüm ülke ve bölge halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.