İŞAD’dan Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesine ziyaret “GÜNSEL Ailesinin Başarısı Hepimize Cesaret, Ümit Ve Güven Veriyor”
Eklenme Tarihi: 27 Nisan 2017, 10:46
Son Güncelleme Tarihi:02 Mayıs 2017, 13:08

Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Kıbrıs Türk İşadamları Derneği (İŞAD)Başkanı Dengiz KÜRŞAT, Asbaşkan ERSUN KUTUP, Yönetim Kurulu Sekreteri OĞUZ CAN, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali İHSAN ÇEVİK, Enver MAMÜLCÜOĞLU, Muhsin HÜDAOĞLU, Levent ÖZERDAĞ, Ramiz ŞADİ ve Cemal AYAZ Üniversite Hastanesine ziyarette bulundu. Ziyarette, Kıbrıs Türk İşadamlarına Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan GÜNSEL, Kurucu Rektör Cemre GÜNSEL Haskasap, Mütevelli Heyeti  Üyesi Mehmet Soykurt, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gökmen DAĞLİ, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa ALTUNÇ, Turizm ve İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet ALTINAY, Girne Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nail BULAKBAŞIEŞLİK etti.

İŞAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri ziyaretlerinde ilk olarak Denizcilik Fakültesini ve ardından Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi’ni gezerek bilgi aldı.

Doğu Akdeniz Bölgesi’nin En Donanımlı Denizcilik Fakültesi

Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa ALTUNÇ, Simülasyon Merkezinigezen Kıbrıs Türk İşadamları Yönetim Kurulu üyelerine, fakültenin tarihçesi ve donanımı ile ilgili detaylı bilgi verdi.  Gelişmiş laboratuvar ve derslikleriyle öğrencilere teknolojik açıdan zengin bir uygulama olanağı sunan ve Ada’da tek olan Gemi Simülasyon Merkezi ile birlikte Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin Doğu Akdeniz Bölgesi’nin en donanımlı fakültesi olduğunu hatırlatan ALTUNÇ, KKTC Bayrağının bu fakülteden mezun olan başarılı gemi mühendisleri, kaptanlar, denizciler ile dünyanın tüm denizlerinde dalgalandığını ve bunun kendilerine büyük gurur verdiğini ifade etti.

KÜRŞAT: “Gurur Duyduk”

İŞAD Başkanı Dengiz Kürşat ise fakültede şahit olduklarının çok etkileyici olduğunu belirterek; liderlik vasfı, dayanıklılık ve bilgi gerektiren bu önemli meslek alanında ülkemizde böylesine büyük bir yatırımın olduğunu görmekten mutluluk ve gurur duyduklarını belirtti.

CAN:“Küçücük Memlekette Ne Kadar Büyük Başarılar Elde Ediyoruz!”

İŞAD Genel Sekreteri Oğuz Can ise “Küçücük memlekette ne kadar büyük başarılar elde ediyoruz. İşte buna çok şükrediyorum” diyerek, gördüklerinin kendisinde hayranlık uyandırdığını ifade etti. İŞAD Yönetim Kurulu Üyeleri Simülasyon Merkezinde açık denizde yol alan bir geminin içinde olma deneyimini de yaşadılar.

“Adım Atmak Önemlidir Ama Daha Önemli Olan Atılan Adımın Kalitesidir!”
Denizcilik Fakültesinin ardından Girne Üniversitesi Hastanesi’ne geçen İŞAD Yönetim Kurulu üyeleri burada Başhekim Prof. Dr. Nail BULAKBAŞİ’ndan detaylı bilgi aldı. Sadece Kıbrıs’ta değil, Türkiye ve bölge çapında da en donanımlı bir kaç hastaneden birisi olan Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi’nin özellikle Girne bölgesi ve genel olarak da ülkemiz için büyük bir şans olduğunu dile getiren İŞAD Üyeleri, kısa zamanda böyle büyük başarılar elde etmenin takdire şayan olduğuna dikkat çekerek, adım atmanın önemli olduğunu ama daha da önemli olanın adımın kalitesi olduğunu belirttiler ve üniversiteye yapılan yatırımın kalitesinin bu derece yüksek olmasının mutluluk verici olduğunu söylediler.

“Biz Bunu Ülkemizde Görmeye Alışkın Değiliz”

“Biz böyle yerleri ancak Avrupa’da, Amerika’da görmeye alıştık. Ülkemizde bunu görmeye alışkın değiliz”, şeklinde konuşan Kıbrıs Türk İşadamları, GÜNSEL Ailesinin bu anlamda çok büyük bir başarı elde ettiğini ve aynı zamanda topluma büyük katkı sağladığını vurguladılar. Başta Suat GÜNSEL olmak üzere GÜNSEL Ailesinin cesaretli adımlarının Ada halkına sağlık ve eğitim alanlarında geniş ve kaliteli imkanlar sunduğunu, bunun yapılabilecek en büyük hizmetlerden birisi olduğunu vurgulayan İŞAD Yönetim Kurulu Üyeleri, işadamı olarak kendilerinin de bundan büyük ilham aldıklarını ve geleceğe dair ümit ve cesaretle dolduklarını ifade ettiler.

Sağlık söz konusu olduğunda en önemli şeylerden birisinin de “Güven duygusu” olduğunun altını çizen işadamları, Yakın Doğu ve Girne Üniversitesi hastanelerinin en büyük başarılarından birisinin de bu olduğunu, bu iki güzide kurumunhem halka hem de kendilerine ilham ve güven verdiğini kaydettiler.

Kıbrıs Türk İşadamları Derneği Başkanı Dengiz Kürşat ve Yönetim Kurulu Üyeleri yapılan bu nitelikli yatırımın tüm ülke ve bölge halkına hayırlı olması temennisinde bulundular.