İlker GÖZENELİ: “Hedefimiz İyi Basketbol Oynamak”
Eklenme Tarihi: 22 Temmuz 2016, 23:33
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:41

[center] İlker GÖZENELİ: “Hedefimiz İyi  Basketbol Oynamak”[/center]

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 2015-2016 sezonunun sona ermesinin ardından yeni bir yapılanmaya giden, adını Girne Üniversitesi Spor Kulübü olarak değiştiren ve yaptığını transferlerle önümüzdeki yıl önceki yıla göre daha farklı bir yapıyla yola çıkacak olan takımın koçu İlker GÖZENELİ açıklamalarda bulundu.

İlker GÖZENELİ: “Oyuncularımızı Seçerken Şöhretlerine Değil Aksine Sistemimize Olan Uyumluğu Bizim İçin Önemliydi”

2015-2016 sezonunda kimi zaman zor günlerden geçtiklerini ama ligin sonunda istediklerini gerçekleştirmenin mutluluğu ile yeni sezon hazırlıklarına yaptıkları transferle başladıklarına değinen İlker GÖZENELİ, “2016-2017 sezonu için hazırlık çalışmalarının açılışına az bir zaman kaldı. Bu doğrultuda gün geçtikçe artan bir motivasyonla günlerimizi saymaktayız. Transferimizi bitirdik demek mümkün, çok ekstra bir durum olmadığı sürece sezona bu ince eleyip, sık dokuduğumuz kadro ile başlayacağız. Oyuncularımızı seçerken şöhretlerine değil aksine sistemimize olan uyumluğu bizim için önemliydi. Bizde transfer yaparken geçtiğimiz yıldan da aldığımız dersler ile önce bu kriterleri dikkate aldık. Takım kimyasının olmadığı bir oyuncu grubunda yetenekler ne kadar üst düzey olsun başarının gelmesi imkânsız. Biz hem yetenek anlamında sistemimize uygun hem de karakter olarak yapımıza uygun oyuncuları kadromuza kattık” dedi.

[center]Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü İlker Gözeneli Oldu[/center]

İlker GÖZENELİ: “Genç, Yetenekli Ve Dinamik Bir Kadromuz Var”…

Sezon öncesi hazırlıkların Ağustos ayının ikinci haftasında Kuzey Kıbrıs’ta başlayacağında değinen GÖZENELİ, “Genç, yetenekli ve dinamik bir kadromuz var. Savunma bizim basketbolumuz için çok değerli ve önemli. Ancak bu yıl yapımızda ufak tefek değişikliklerle daha fazla hızlı hücuma çıkabilen, gerektiğinde koş koş oyunu başarıyla oynayacak bir sisteme doğru gideceğiz. Yeni bir oluşum içindeyiz ve ben bu oluşumun çok sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Sadece yıllık planlarla değil daha geniş projeksiyon yaparak 3-5 yıllık yol haritasıyla yola çıktığımız, kulübün bu yol haritası içerisinde belli prensiplerle ilerlediği bir yapıyı oluşturmanın ilk adımlarındayız. Yöneticilerimiz bu doğrultuda çok özverili çalışıyorlar. Zaten yönetim anlamında ligde çok az kulüpte bulunan, vizyonu çok büyük yöneticilerimiz var. Bu da bizim en büyük şansımız zaten” dedi.