“Havalimanı Güvenliği Bilinci” Semineri Düzenlendi
Eklenme Tarihi: 03 Ocak 2019, 10:40

Girne Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi tarafından “Havalimanı Güvenliği Bilinci” semineri düzenlendi. 2018 – 2019 akademik yılı güz döneminde Uçak Mühendisliği, Havacılık Yönetimi ve Pilotaj bölümlerinde okuyan lisans öğrencilerinin; öğrendikleri teorik konuların güncel uygulamaları, havaalanı operasyonları ve havaalanında kriz durumunda uygulanacak planlar hakkında bilgi sahibi olması amacıyla düzenlenen seminere akademisyenler ve öğrenciler yoğun katılım gösterdi.

Sivil Havacılık Dairesi Eğitmeni Hüseyin Tolga Tarkuç ve Yard. Doç. Dr. Abdullah Oraj Hüseyiniklioğlu seminere konuşmacı olarak katıldı. Organizasyon Komitesi’nde Yard. Doç. D.r Amir Teimourian ve Yard. Doç. Dr. Nalan Gelirli’nin yer aldığı seminerde “Havacılık Güvenliğinin Gerekliliği”, “ Uluslararası ve Ulusal Mevzuat ve Organizasyon “, “ Yolcu ve Personelin Taranması ” ve “Olay Raporlaması” gibi konular ele alındı.

“Havaalanı Güvenliği “ başlığı çerçevesindeErcan Havaalanı’na yapılan gezide ise katılımcı öğrenciler 1 saatlik saha bilgilendirmesi kapsamında , havaalanı planı üzerinde kilit bölgeler ve yerlerinin tanımlanması, güvenlik tahditli alanlar ve kritik bölümler gibi konularda eğitim alma fırsatına sahip oldular.

Başlangıcında ve sonunda sınav yapılan semirnerde öğrencilere katılım belgesi verilirken konuşmacılara ise teşekkür belgesi takdim edildi.