Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğrencileri Mezunlarla Bir Araya Geldi
Eklenme Tarihi: 04 Ocak 2019, 14:55

Girne Üniversitesi’nin stratejik eylem planı kapsamında mezun öğrenciler ile iletişimin sürdürülmesi ve eğitimine devam eden öğrencilerimiz ile tecrübelerin paylaşılması amacıyla 2018 mezunlarımızdan Türk Havayolu Pilotu Tahsin Arısu ve Sunexpress Havayolu Pilotu Burhan Aşır ile bir söyleşi gerçekleştirildi. 03.01.2019 tarihinde yapılan etkinliğe Profesyonel Pilot Eğitimi öğrencileri ve Girne Üniversitesi Havacılık Kulübü öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

Arısu ve Aşır, her iki havayolu firmasının işe alım sürecini detaylı bir şekilde öğrencilere aktardı ve kendi deneyimlerinin yanı sıra iyi bir pilot olmanın gereklerine ve karakter özelliklerine değindi. Öğrencilerden gelen soruları da büyük bir özenle yanıtlayan mezunlar; üniversitemizde bu alanda oldukça nitelikli bir eğitim verildiğini belirtti ve geleceğin pilot adaylarına derslere ve özellikle İngilizce dil bilgisine gereken önemi vermeleri gerektiğini hatırlattı.

Sektörde nitelikli ve yetişmiş pilot ihtiyacının fazla olduğunu ve havayolu şirketlerinin yeni yatırımları ile bu ihtiyacın daha da artacağını belirten mezunlarımız, öğrencilerimize, seçtikleri alanda öğrenme sürecinin kariyerleri boyunca devam edeceğini ve asla pes etmemeleri gerektiğini söyleyerek , dengeli bir özgüven ile yola devam etmelerini tavsiye ettiler.

Öğrencilerimize ihtiyaç duyduklarında gereken desteği vermeye devam edeceklerini belirten pilot mezunlarımıza, söyleşi sonunda teşekkür belgesi takdim edildi ve kendilerine mesleki yaşamlarında başarılar dilendi.