GirneSEM Havacılık Eğitimine Yeni Bir Soluk Getiyor
Eklenme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 12:16
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

GirneSEM Havacılık Eğitiminde İddialı

Ülkenin ilk ve tek Havacılık ve Denizcilik Üniversitesi olan Girne Üniversitesi’ne bağlı Girne Sürekli Eğitim Merkezi (GirneSEM)’in havacılık eğitimleri başlıyor.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, GirneSEM, havacılık eğitimleri şu programlardan oluşmakta; amatör pilot programı, ticari pilot programı, hava taşımacılığı pilot programı, havacılık meteorolojisi programı, havacılık yönetimi programı, havacılıkta TQM programı, hava yolları işletmeciliği programı, havacılık hukuku programı, uçuş harekat uzmanlığı (hava trafik) programı, hosteslik ve kabin memurluğu programı.

Yüksek teknoloji destekli eğitimler Yakın Doğu Üniversitesi ve Girne Üniversitesi Kampüslerinde yürütülecek ve başarılı olan katılımcılara eğitim programları sonunda sertifika verilecek.

Girne Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Umut Koldaş, GirneSEM’in dünya gelişim endeksinin öncü sektörlerinin başında gelen havacılığın farklı alanlarında, yürütmekte olduğu nitelikli ve kaliteli eğitim programlarıyla toplumsal havacılık kültürüne yeni bir soluk getireceğini ifade etti.

Yrd. Doç. Dr. Koldaş, dünyadaki havacılık alanındaki gelişmeleri yakından takip eden ve ve toplumsal fayda odaklı havacılık eğitim programlarını yenilikçi akademik yöntemlerle hazırlayıp hayata geçiren GirneSEM’in kısa zamanda havacılık eğitiminde devrimci bir anlayışın sembolü haline geleceğine inandığını belirtti.

GirneSEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Koldaş toplumsal fayda odaklı ve profesyonel gelişim amaçlı havacılık eğitimlerinin öncü kuruluşu olan Girne Üniversitesi’nin hayata geçireceği eğitim programlarının sadece uygulamaya yönelik olmayacağını aynı zamanda ülke ve dünya çapında havacılık kültürünün özümsenmesine de katkı koyacağını söyledi. Koldaş, havacılığa ilgi duyan herkesi GirneSEM’in yüksek nitelikli havacılık eğitim programlarına davet etti.

Girne Üniversitesi Havacılık eğitimleri ile ilgili detaylı bilgi kyrenia.edu.tr web sayfasından alınabilir.