Girne Üniversitesi’nin Kardeş Üniversitesi,YDÜ Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’ne Yatay Geçişler Başladı
Eklenme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 16:52
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Sağlık alanında yenilikçi eğitim vizyonu’nun bayrak taşıyıcısı olan kardeş üniversite Yakın Doğu Üniversitesi’nin Tıp, Eczacılık ve Diş Hekimliği Fakülteleri yatay geçişle öğrenci kabul ediyor.

Tıp Fakültesi

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, seçkin akademik kadrosu ve son teknolojiyle donatılmış altyapısıyla Kıbrıs’ta yeni bir sağlık anlayışının, eğitiminin ve uygulamalarının öncüsü olan YDÜ Tıp Fakültesi 2013-2014 akademik yılında yetiştirerek tıp dünyasına kazandırdığı ilk mezunlarıyla ülkesinde ve bütün dünyada fark yaratmaya devam ediyor. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinde bulunan 37 anabilim dalında eğitim ve uygulama yapma imkanına sahip olan öğrenciler, modern tıbbın farklı branşlarında uluslararası standartlarda eğitim alıyorlar.

Eczacılık Fakültesi

Vermekte olduğu nitelikli eczacılık eğitimi uluslararası eczacılık standartları belirleme kuruluşları tarafından ödüllendirilen YDÜ Eczacılık Fakültesi öğrencilerine dünya çapında geçerli kaliteli eğitim olanaklarından yararlanma fırsatı sunuyor. En yeni teknolojik cihaz altyapısına sahip ve öğrenci güvenliği en üst düzeyde tutularak Waldner/Almanya’da imal edilmiş laboratuvarları, seçkin akademik ve teknik kadrosuyla eğitim ve hizmet veren YDÜ Eczacılık Fakültesi geçtiğimiz günlerde uluslararası Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Konseyi (Acreditation Council for Pharmacy Education, ACPE) tarafından akredite edilen Kıbrıs’ta ve Türkiye’de ilk ve tek Eczacılık Fakültesi oldu.

Diş Hekimliği Fakültesi

Dişçilik alanındaki seçkin eğitimi ve mezunlarının Dişçilikte Uzmanlık Sınavındaki (DUS) üstün başarı oranıyla Diş Hekimliği eğitiminin lider fakülteleri arasında yer alan YDÜ Diş Hekimliği Fakültesi bilgisayar destekli üç boyutlu modelleme laboratuvarı, sedasyon ünitesi, 8 anabilim dalında en ileri düzeyde hizmet veren klinikler, tam donanımlı ameliyathanelerde yurtiçi ve dışından hastalara hizmet vermekte. Klinik hizmetleri uluslararası düzeyde kabul gören mükemmellikteki kurumlara verilebilen Joint Commission International (JCI) akreditasyon belgesine sahip KKTC’deki ilk ve tek çağdaş Diş Hekimliği Fakültesi olan YDÜ Diş Hekimliği Fakültesi ileri teknoloji donanımlı Diş Hastanesi’yle öğrencilerine kendi alanlarında doğrudan uygulama olanağı sağlıyor.

Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültelerine yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler daha detaylı bilgiyi neu.edu.tr web sayfasından veya 223 64 64 (dahili 211-225-377) no’lu telefondan alabilirler.