Girne Üniversitesi’nin kardeş üniversitesi, YDÜ Uluslararası Biyomedikal Mühendisliği Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapacak
Eklenme Tarihi: 02 Ağustos 2014, 15:35
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi’nin kardeş üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, 25. yıl etkinlikleri kapsamında uluslararası bir kongreye daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East Universty Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; “Uluslararası Biyomedikal Mühendisliği Kongresi”nin (http://con.neu.edu.tr/ibmec/) 25. yıl etkinlikleri kapsamında YDÜ Mühendilsik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü ev sahipliğinde 19-22 Kasım 2014 tarihlerinde KKTC’de gerçekleştirileceği belirtildi.

Kongre’ye Türkiye üniversiteleri yanısıra Avrupa, Asya ve Amerika’dan da katılım bekleniyor…

Yakın Doğu Turizm İşletmeleri organizasyonu ile Acapulco Hotel, Girne’de gerçekleştirilecek olan IBMEC-2014 kongresinin, ODTÜ, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Gazi Osman Paşa Üniversitesi ve Avrupa Biyoteknoloji Tematik Ağ Birliği işbirliği ile yapılacağına yer verildi.

Yapay Organ, Biyomedikal Sinyal gibi çok önemli konular tartışılacak…

Kongrenin bilimsel komitesinde pek çok yabancı ülkeden değerli bilim insanının bulunduğuna yer verilen açıklamada, kongrede biyomedikal görüntüleme, biyomateryaller, biyomedikal enstrümantasyon, yapay rrganlar, biyomedikal sinyal işleme gibi önemli biyomedikal mühendisliği konularının tartışılacağı belirtildi.