Girne Üniversitesi’nin Kardeş Üniversitesi, YDÜ Sahne Sanatları Fakültesi ”Tiyatro Bölümü” Yetenek Sınav Kayıtları Devam Ediyor
Eklenme Tarihi: 08 Ağustos 2014, 16:16
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Kardeş Üniversite, Yakın Doğu Üniversitesi , Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü”’nün Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık Anasanat Dal’ları özel yetenek sınav kayıtları devam etmektedir.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’ne açıklamalarda bulunan Fakülte Genel Koordinatörü ve Oyunculuk Anasanat Dalı başkanı Çetin Özen , 2005 yılında açılan ve KKTC’nin ilk ve tek Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık eğitimi veren YDÜ Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü” 2014-2015 akademik eğitim yılında özel yetenek sınavı ile öğrenci alacaktır dedi.

Özen “Yetenek sınav kayıtları 07 Eylül 2014 Pazartesi gününe kadar devam edecektir. Her iki Anasanat Dalı’nın özel yetenek sınavları 9-10 Eylül 2014 tarihlerinde saat 10.00 da YDÜ Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü”nde yapılacaktır. Yetenek sınavları bölüm öğretim görevlilerinden oluşan jüri tarafından gerçekleştirilecektir.Özel yetenek sınavları iki aşamalı olarak yapılacak ve bu sınavlarda başarılı olan tüm öğrenciler 4 yıl boyunca %50 burslu okuma şansını elde edeceklerdir. Yetenek sınavlarında çok başarılı ve ekonomik durumu iyi olmayan öğrenci adayı çıkması durumunda %100 burs da verilecektir.

Çetin Özen,“Tiyatro Bölümü” özel yetenek sınavlarına kayıt yaptıran her öğrenci adayının, kayıt sırasında mutlaka “Tiyatro Bölümü” Yetenek Sınav Kılavuzu kitapçığını alıp sınavlarda mağdur olmamaları için bu kitapçığı iyice okumaları gerektiğini belirtti.

İlgi adaylar,Özel Yetenek Sınavları ile ilgili daha geniş bilgiyi neu.edu.tr internet adresinden veya YDÜ öğrenci işlerinden öğrenebilirler.