Girne Üniversitesi’nin Kardeş Üniversitesi, YDÜ Hastanesi Gazimağusa Sağlık Merkezi Açılıyor
Eklenme Tarihi: 05 Ağustos 2014, 12:57
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Yakın Doğu Üniversitesi’ne bağlı olarak Gazimağusa’da hizmet verecek YDÜ Hastanesi Sağlık Merkezi açılıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East Universty Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Akdeniz’de en önemli bilim ve kültür merkezlerinden biri haline gelen Kıbrıs’ın en büyük, en kapsamlı ve en donanımlı eğitim kurumu Yakın Doğu Üniversitesi’ne bağlı olarak Gazimağusa’da hizmet verecek YDÜ Hastanesi Mağusa Sağlık Merkezi’nin Eylül ayında açılacağı müjdelendi.

TC’li öğrenciler ile TC vatandaşları SGK kapsamında YDÜ Hastanesi Mağusa Sağlık Merkezi’nden hizmet alabilecek…

YDÜ Hastanesi’nin Türkiye Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamına alındığı hatırlatılan açıklamada, TC’li öğrenciler başta olmak üzere Türk vatandaşları ile bakmakla yükümlü oldukları kişilerin de Türkiye genel sağlık sigortası kapsamında (SGK)Türkiye ile aynı şartlarda YDÜ Hastanesi Mağusa Sağlık Merkezi’nden hizmet alabilecekleri vurgulandı.

YDÜ Hastanesi Mağusa Sağlık Merkezi 24 saat kesintisiz acil hizmeti verecek…

KKTC’de yaşayanlar yanı sıra yurt dışından gelen uluslar arası hastalara da yüksek standartlar ve “Joint Commision International” (JCI) akreditasyon kriterlerine uygun olarak sağlık hizmeti sunan ülkemizin ilk ve tek üniversite hastanesi konumundaki YDÜ Hastanesi’ne bağlı Gazi Mağusa’da hizmet verecek hastanenin acil servisinin 24 saat açık olacağı vurgulandı.

Kadın Doğum, Pediatri, Dahiliye ve Kardiyoloji Servisleri Gazimağusalıların hizmetinde…

Kadın Doğum, Pediatri, Dahiliye ve Kardiyoloji Servisleri’nin Gazimağusalılar yanı sıra civar köylerde yaşayanların da sağlık ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek amacıyla hizmet verecek olan YDÜ Hastanesi Mağusa Sağlık Merkezi’nde çok iyi donatılmış bir de Laboratuar’ın bulunacağının altı çizildi.

YDÜ, Kıbrıs Türk Halkı’ndan gelen istekler doğrultusunda sağlık merkezlerini açılmaya devam edecek…

Kurucu Rektör Dr. Suat İ. Günsel’in adada kıtalı gibi yaşama felsefesi doğrultusunda, Tıp Fakültesi öğrencilerinin en geniş olanaklar çerçevesinde yetişebilmeleri yanı sıra Kıbrıs’ta yaşayanları sağlıkta dışa bağımlılıktan kurtararak, insanımızı kendi vatanında, ailesinin yanında tedavi etmek amacıyla kurulan YDÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nin, Lefkoşa’dan sonra Gazi Mağusa’dan başlayarak hizmetlerini bölgelere taşıyacağı belirtildi. YDÜ Hastanesi’nin Lefkoşa yanı sıra diğer şehirlere de sağlık hizmetlerini genişletmesinin halkımız tarafından yoğun bir şekilde talep edildiğinin altı çizilen açıklamada, Gazi Mağusa yanı sıra diğer şehirlerde de YDÜ Hastanesi’nin insanımızın ayağına sağlık hizmeti götürme kararı aldığı vurgulandı.