Girne Üniversitesi’ne Uçuş Ekibi Lisanslama (Fcl-1) Sertifikası
Eklenme Tarihi: 31 Aralık 2015, 18:39
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Süleyman Tolun

Girne Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne bağlı Pilotaj Bölümü Uçuş Eğitim Organizasyonu’nda görev alan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Süleyman Tolun ile Yrd. Doç.Dr. Yusuf Şengür İstanbul’da düzenlenen “Uçuş Ekibi Lisanslama (FCL-1)” kursuna katılıp, kursu başarıyla tamamladılar.

Avrupa Birliği’nin yeni “Uçuş Ekibi Lisanslama Kuralları” anlatıldı…

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Girne Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne bağlı Pilotaj Bölümü Uçuş Eğitim Organizasyonu yöneticisi Prof. Dr. Süleyman Tolun ve Yrd. Doç. Dr. Yusuf Şengür, İstanbul Ramada Encore Airport Otel’de düzenlenen “Uçuş Ekibi Lisanslama (FCL-1)” kursunu başarıyla tamamladıkları belirtildi. Yapılan açıklamada, kursta, Avrupa Birliği’nin yetkili havacılık eğitimlerini veren kuruluş olan Birleşik Hava Otoritesi Eğitim Organizasyonu (JAA-T) tarafından görevlendirilen ve yetkilendirilen eğitmenlerin Avrupa Birliği’nin yeni uçuş ekibi lisanslama kuralları hakkında eğitim verdiği bildirildi.

DCIM100MEDIADJI_0012.JPG

KKTC’de bir ilk…

Türkiye’nin dört bir yanından uçuş eğitim organizasyonlarının yönetim kademesinde yer alan yönetici personelin katıldığı kursta, Avrupa Birliği’nin yenilenen uçuş ekibi lisanslandırma kuralları uygulamalı olarak ayrıntıları ile incelendi ve katılımcılar yenilenen kurallar konularında bilgilendirildiler. KKTC’de bir ilk olan bu kursa katılım neticesinde Girne Üniversitesi Uçuş Eğitim Organizasyonu, Avrupa Birliği standartlarında lisanslandırma eğitimi yapabilecek.

Prof. Dr. Süleyman Tolun: “Dünya Standartlarını Ada’mıza Getirmekten Son Derece Mutluyuz”

Konuyla ilgili konuşan Girne Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Tolun, bir ilke daha imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. “Girne Üniversitesi olarak, hem kendimizi hem de öğrencilerimizi sürekli geliştirmekteyiz. Katıldığımız bu eğitim sayesinden Girne Üniversitesi Uçuş Eğitim Organizasyonu olarak Avrupa Birliği standartlarında lisanslandırma eğitimi yapabileceğiz. Hem Ada’mızın konumu hem de gelişen sektör ve piyasa koşulları nedeniyle Havacılık ve Pilotaj bölümlerimiz bizim için son derece önemli. KKTC’de bir ilke daha imza atmış olmanın mutluluğu içindeyiz. Girne Üniversitesi’nin Ada’mızın güzel Girne şehrinde dünya standartlarında eğitim vermesi için çabalarımız devam edecek. Dünya standarlarını Ada’mıza getiriyoruz, getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Haber Videosu