Girne Üniversitesi’ne Bağlı Hava Sporları Okulu Kuruldu
Eklenme Tarihi: 16 Ağustos 2014, 10:51
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi Senatosu’nun 6 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilen toplantısında, Girne Üniversitesi bünyesinde Havacılık ve Spor Okulu kurulmasına karar verildi. Kurulan Hava Sporları Okulu Müdürlüğü’ne Görkem Bulunç atandı. İlk etapta, model uçak, yamaç paraşütü, motorlu yelken kanat kurslarının verileceği okulda, kurs kayıt ve kurs başlangıç tarihleri önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Girne Üniversitesi (University Of Kyrenia) Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Girne Üniversitesi ile KKTC Hava Sporları Federasyonu Yavrukuş ile yapılan “Bilimsel Danışmanlık ve Eğitim İşbirliği” protokolü çerçevesinde Hava Sporları okulu bünyesinde açılacak olan kurslar, Girne Üniversitesi ve Yavrukuş uzman eğitmenleri tarafından verilecek olup, kurs sonunda kursa katılanlara sertifika ile lisansları Girne Üniversitesi Hava Sporları Okulu ile KKTC Hava Sporları tarafından verilecektir.

Girne Üniversitesi Hava Sporları Müdürü Görkem Bulunç yaptığı açıklamada Girne Üniversitesi bünyesinde Yavrukuş işbirliği ile kurulan Hava Sporları Okulu’nda, havacılığa ve hava sporlarına gönül veren herkese çeşitli kurslar düzenleyeceklerini belirterek, ülkemizde bu alanda yapılan kursları çeşitlendirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Ülkemiz iklim koşullarının Hava sporlarına son derece elverişli olduğunu, ilk etapta açılacak olan model uçak, motorlu yelken kanat, yamaç paraşütü kurslarının ardından, ülkemizde bugüne kadar yapılamayan diğer hava sporları kurslarının da açılacağının müjdesini verdi.

Girne Üniversitesi Havacılık ve Spor Okulu ve açılan kurslarla ile ilgili detaylı bilgi kyrenia.edu.tr web sayfasından alınabilir.