Girne Üniversitesi’nden Mağusa Limanı’nın Tarihsel Gelişimi Semineri
Eklenme Tarihi: 30 Ocak 2014, 11:52
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:44

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre Girne Üniversitesi öğretim elemanı ve Kıbrıs Limanları’nın Dünü, Bugüne isimli kitabın yazarı Enver Yetkili, Girne Üniversitesi’nin planlı etkinlikleri doğrultusunda Mağusa Limanı’nın Tarihsel Gelişimi konulu bir seminer gerçekleştirecek ve araştırma sonucunda elde ettiği verileri ilgili kesimlerle paylaşacak.

Enver Yetkili, kendi konusunda bir ilk olan ve kapsamlı bir araştırmanın sonucu olarak hazırladığı Kıbrıs Limanları’nın Dünü, Bugünü adlı kitabından kesitlerle Mağusa Limanı’nın tarihsel süreçteki gelişimini, Kıbrıs üzerindeki ekonomik ve politik etkilerini, Mağusa Limanı’nın Doğu Akdeniz bölgesindeki stratejik önemini vurgulayan bir seminer sunacak. Mağusa Limanı’nın tarihsel süreçteki gelişimiyle ilgili seminer görsel ve yazılı bilgilerle desteklenecek şekilde sunulacak. Seminerde ayrıca Yetkili’nin konuyla ilgili kitabı da tanıtılacak.

7 Şubat 2014 tarihinde, saat 16:00’da Mağusa’da Rauf R. Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilecek olan seminer konuya ilgi duyan tüm kesimlere açık olacak.