Girne Üniversitesi’nden Anlamlı Ziyaret
Eklenme Tarihi: 04 Ocak 2016, 10:09
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

3

Girne Üniversitesi öğretim üyeleri, öğrencileri ve teknik personeli Lapta Huzurevi’ni ziyaret etti. Girne Üniversitesi’nin sosyal sorumluluk kapsamında gönüllü olarak düzenlediği ve katılımın yoğun olduğu Lapta Huzurevi ziyaretinde Girne Üniversitesi tarafından hediyeler verilmesi sırasında duygusal anlar yaşandı. Ziyaretten huzurevi sakinleri son derece memnun kaldı.

Girne Şehrine Katkı Koymak İçin Her Alanda Projeler Hayata Geçiriliyor…

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Girne Üniversitesi’nin Lapta’da bulunan Girne Huzurevi’ne bir ziyaret düzenlediği ve ziyarete katılımın yoğun olduğu belirtildi. Sosyal sorumluluk projelerine son derece önem veren Girne Üniversitesi’nin Girne şehrini sahiplenerek doğasından insanına her alanda katkı sağlamak için çalışmalarının devam edeceği bildirildi.

Öğrenciler Kendi Elleriyle Yemek Yedirdi

Girne ’deki Lapta Huzurevi’nde huzurevi sakinlerini  ziyaret ederek onlarla birkaç saat de olsa gülümsemelerini sağlayabilmek için gerçekleştirilen etkinlikte yataklarından kalkamayan yaşlılara öğrenciler kendi elleriyle yemeklerini yedirip birlikte zaman geçirmenin mutluluğunu yaşadılar..

Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker: “Yaptığımız Ziyaretten En Çok Biz Mutlu Olduk Ve Sürekli Hale Getireceğiz”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker, yaptığı açıklamada Girne Üniversitesi olarak Girne’ye her alanda katkı sağlamaktan duydukları huzuru ifade etti. “Girne Üniversitesi olarak ismini taşıdığımız şehre, her alanda katkı koymak istiyoruz. Doğasından insanına yaptığımız en ufak katkı bile bizleri son derece memnun etmekte, bu sebeple de özellikle sosyal sorumluluk anlamında projelere son derece önem veriyor ve hayata geçiriyoruz. Girne ’deki Lapta Huzurevi’nde huzurevi sakinlerini  ziyaret ederek onların birkaç saat de olsa gülümsemelerini sağlayabildiysek ne mutlu bize. Onlara, onları unutmadığımızı ve her zaman yanlarında olacağımızı hissettirmek istedik; dilerim ki başarabilmişizdir. Girne Üniversitesi olarak öğrencimizden akademisyenimize, teknik personelimizle buradayız ve bugün bizler için son derece anlamlı oldu. Ziyaretimiz bir kere mahsus değil, tekrarlayacağız ve onları unutmadığımızı hissettireceğiz. Bugün ziyaret ettiğimiz huzurevi sakinleri çok mutlu oldular; biz ise onlar mutlu olduğu için onlardan daha mutlu olduk. Bu anlamda çalışmalarımızın devamı gelecek” dedi.

Haber Videosu