Girne Üniversitesi’nde TC Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı İşbirliği ile Denizcilik Konferansı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 21 Aralık 2013, 11:13
Son Güncelleme Tarihi:31 Ocak 2017, 08:28

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre Girne Üniversitesi’nin Konferanslar Serisi kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberlesme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü eski genel müdürlerinden bakanlık müşaviri Kpt. Özkan Poyraz Yakın Doğu Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mavi Salonu’nda GÜ ve YDÜ Denizcilik Fakülteleri öğrencilerine yönelik bir konferans verdi.

Girne Üniversitesi’nin kardeş üniversitesi YDÜ’nün Denizcilik Fakültesi Mavi Salonu’nda gerçekleştirilen konferansta denizcilik sertifikaları, iş olanakları ve denizcilikle ilgili yönetmelikler ve yasal mevzuatla ilgili konulara değinildi. Konuyla ilgili olarak Girne Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada, denizcilik sektörünün çalışma şartlarının ve kriterlerinin uluslararası kanunlar, yönetmelikler ve şartlar tarafından belirlendiğini, denizcilik eğitiminin tamamen bu şartlar ve kriterler doğrultusunda olması gerektiği, Girne Üniversitesi’nin tüm uluslararası yasal ve akademik kriterleri uygulayarak eğitim verdiği belirtildi.

TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı müşaviri Kpt. Özkan Poyraz, yaptığı açıklamada GÜ öğrencileriyle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve denizcilik sektörünün diğer sektörlerden farklı olarak kendi hassas kuralları ve kriterleri olduğunu belirtti. Poyraz, konferansta yaptığı sunumda öğrencilere denizcilik sertifikaları, denizcilikte iş olanakları, denizcilikle ilgili yönetmelikler, yasal mevzuatlar ve uluslar arası kriterler konusunda bilgi verdi.