Girne Üniversitesi’nde Mezuniyet Töreni Coşku ile Kutlandı
Eklenme Tarihi: 15 Haziran 2017, 08:24

Girne Üniversitesi 2016-2017 Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni ile Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Pilotaj Bölümü öğrencilerine Bröveleri ile Uçuş Ekibi Lisans Sertifika Takdim Töreni rüya gibi bir organizasyon ile gerçekleştirildi.

Girne Üniversitesi  (GÜ) 2016-2017 Bahar Dönemi mezuniyet töreni  aşamalı olarak üniversite kampüsünde ve üniversiteye ait araştırma ve eğitim gemisi  TEAL’in bulunduğu Girne Yeni Liman’da  gerçekleştirildi. GÜ Kurucu Rektörü Cemre GÜNSEL HASKASAP, Rektör Prof. İlkay SALİHOĞLU, YDÜ Mutevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Suat GÜNSEL, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli, Liman Başkanı Sayın Kutlu BAYRAMOĞLU, aileler, konuklar, akademisyenler ve davetlilerin  katılımı ile gerçekleşti.

Velilerin ve konukların alkışları ve konfetiler eşliğinde tören alanına görkemli bir giriş yapan mezunlar sevinç ve gurur  ile yerlerini aldı. 1 Dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Rektör Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU’nun açılış konuşması ile başladı. Ardından,  T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin ŞEVLİ yaptığı konuşmada ; ‘Bu okul ülkemize kaptanlar,baş mühendisler yetiştirmektedir. Bu okuldan mezun olan öğrencilerin meslekte, gemilerde ve denizcilik sektöründe gösterdiği gayret ve ortaya koydukları tecrübe gerçekten önemlidir.’ diyerek mezunlara kariyerlerinde başarılar diledi.

Programa,  bugünden itibaren pilot olarak havacılık sektöründe yer alacak, seyahatlerimizde bizleri uçuracak olan, Girne Üniversitesi’nin ve ülkemizin gururu olan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencilerine Bröveleri ile Uçuş Ekibi Lisans Sertifikalarının Üniversitenin Kurucu rektörü Dr. Cemre Günsel HASKASAP ve Cemre GÜNSEL HASKASAP ve  Havacılık ve Uzay Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Süleyman TOLUN tarafından takdim edilmesi ile devam edildi.

YDÜ Müzik Öğretmenliği Bölümü öğretim görevlisi ve keman sanatçısı İlyas ABDULİN’in  müzik dinletisinin ardından, mezunlar adına Mete TEPSİ ve  uluslararası mezunlar adına Peter Oluwatayın AMOO’nun konuşmalarının ardından, aralarında bir kadın denizci – Rukiye DOĞAN’ın da yer aldığı, mezunlara diplomaları verildi.

Bu yıl üniversiteden mezunların tamamının üniversitenin Denizcilik programlarından olması nedeni ile  törene Girne Yeni Liman’da bulunan araştırma ve eğitim gemisi  TEAL’de devam edildi.  Mezunların  ‘Çima Vira Selamı’, mezuniyet pastası kesimi ve iftar yemeği ile muhteşem bir atmosferde süren tören mezunların denize atlama ritüeli ile son buldu.