Girne Üniversitesi’nde “Kalben Zengin, Sağlıklı ve Mutlu Nasıl Olunur?” İsimli Farkındalık Semineri Yapıldı
Eklenme Tarihi: 09 Nisan 2016, 15:49
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36
SONY DSC

Girne Üniversitesi’nde Yaratıcılık ve Başarı Stratejisti Derviş Yaşar Baha tarafından “Kalben Zengin, Sağlıklı ve Mutlu Nasıl Olunur?” isimli interaktif bir seminer verildi. Seminer 8 Nisan 2016 Cuma günü saat 14’te Girne Üniversitesi Seminer Salonu’nda kalabalık bir öğrenci grubunun katılımıyla gerçekleştirildi. Öğrencilere kalben, ruhen sağlıklı olmak adına düşünme tarzlarını nasıl düzenleyeceklerinin, sahip oldukları imkanları en verimli ve olumlu şekile nasıl kullanabileceklerinin aktivitelerle gösterildiği farkındalık seminerinde öğrenciler Yaratıcılık ve Başarı Stratejisti Derviş Yaşar Baha’nın espirili sunumu ile verimli ve eğlenceli iki saat geçirdiler.

SONY DSC

Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu Soykurt, “öğrencilerimizin sağlığı ve mutluluğu bizler için çok önemlidir”, “Üniversite yılları bireylerin kendi ayakları üstünde durmayı ve donanımlı bireyler olmayı öğrendiği ve deneyimlediği yıllardır. Bizler de öğrencilerimizin birey olarak güçlenmesinde ve kendilerine yeten bireyler olmayı deneyimlediği bir dönemde üniversite olarak üstümüze düşen sorumlulukları yapacağız” şeklinde konuştu.

“Kişinin ruhen mutlu olması ve olumlu düşünebilmesi, sorunlarını akılcı bir şekilde çözebilmesi iş, okul ve aile hayatını etkileyen en önemli faktörlerdir, bugün bu paylaşımla öğrencilerimize ve hayatlarına bir nebze dokunabildiysek, ne mutlu bize” diyen Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu Soykurt, etkinlik sonrasında Yaratıcılık ve Başarı Stratejisti Derviş Yaşar Baha’ya katkılarından dolayı teşekkür edip plaket takdiminde bulundu.

Etkinliğe katılan öğrencilerin sertifikalarının verilmesiyle etkinlik sona erdi.