Girne Üniversitesi’nde “İlk Yardım Eğitimi” Semineri Gerçekleştirildi
Eklenme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 14:46
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

Girne Üniversitesi’nde “İlk Yardım Eğitimi” Semineri Gerçekleştirildi

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi doktorlarından Dr. Ülvan ÖZAD, Girne Üniversitesi’nde “İlk Yardım Eğitimi” semineri verdi.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Girne Üniversitesi personeli ve öğretim görevlilerine yönelik olarak Girne Üniversitesi Vakfı tarafından organize edilen İlk Yardım Eğitimi Semineri’nde, ilk yardım tekniklerinin Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi doktorlarından Dr. Ülvan ÖZAD tarafından en ince ayrıntısına kadar anlatıldığı bildirildi. Salonda bulunan personel ve akademisyenler Dr. Ülvan ÖZAD’a sorular sorarak ilk yardım teknikleri ile ilgili bilgileri uygulamalı bir şekilde öğrendiler. Seminer karşılıklı sohbet havasında ve bilgi alışverişi yapılarak devam etti.

Girne Üniversitesi’nde “İlk Yardım Eğitimi” Semineri Gerçekleştirildi

Katılımcılar uygulamalar ile ilkyardım müdahalelerini etkin şekilde öğrendi…

Dr. Ülvan ÖZAD, boğulma, kanama, yanık, kesik ve kalp krizi anında yapılacak ilk yardım müdahalelerini detaylı anlattıktan sonra salondaki katılımcılara araç gereç vererek anlattıklarını uygulattı. Dr. Ülvan ÖZAD herhangi bir problem sırasında izlenecek yolu, yapılması zorunlu olan veya yapılmaması gereken tüm müdahaleleri katılımcılarla paylaştı.

Girne Üniversitesi’nde “İlk Yardım Eğitimi” Semineri Gerçekleştirildi

Mutlu SOYKURT: “Hepimizin başına gelebilecek durumlarda neler yapmamız gerektiğini öğrendiğimiz çok faydalı bir seminer oldu.”

Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu SOYKURT seminer ile ilgili yaptığı açıklamada “Dr. Ülvan ÖZAD’a değerli bilgileri bizlerle paylaştığı için çok teşekkür ederim. Kalabalık ortamlarda hepimizin başına gelebilecek beklenmedik kazalara karşı ne yapmamız gerektiği, küçük bir müdahale ile ağrıyı nasıl dindirebileceğimiz ve nasıl hayat kurtarabileceğimiz konularında bilinçlendik. Çok faydalı bir seminer oldu. Herkese kazasız, sağlıklı günler dileklerimle” dedi.

Seminerin sonunda Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu SOYKURT tarafından Dr. Ülvan ÖZAD’a anı plaketi takdim edildi.