Girne Üniversitesi’nde “Eğitimcilerin Eğitimi Kursu” Başarıyla Tamamlandı
Eklenme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 10:42
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

UK_visual1

Girne Üniversitesi’nin eğitim-öğretimde çağdaşlık ve gelişim vizyonu çerçevesinde Girne Üniversitesi Rektörlüğü ve Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi işbirliğiyle düzenlenen ve Denizcilik ve Havacılık Fakültelerinin öğretim görevlilerinden oluşan tüm kadronun katılımıyla periyodik bir süreçte yapılan “Eğitimcilerin Eğitimi Kursu” başarıyla tamamlandı.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, öğrenci olan toplum bireylerinin çağdaş toplum ihtiyaçları doğrultusunda yeniden tanımlanması ve eğitim-öğretim süreçlerinin de bu doğrultuda yönlendirilmesi ve geliştirilmesi konularında Girne Üniversitesi Denizcilik ve Havacılık Fakülteleri öğretim elemanlarına yönelik olarak düzenlenen “Eğitimcilerin Eğitimi Kursu” başarıyla tamamlandı. Girne Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi işbirliğinde yaklaşık üç hafta süren kurs boyunca konularında uzman eğitmenler çağdaş şartlarda öğrenci bireylerin nitelik yönünden ihtiyaçları, toplumun güncel ihtiyaçları ve mezun öğrencilerden beklentileri, toplumsal ihtiyaca yönelik eğitim-öğretim yöntemlerinde açılımlar ve gelişimler, eğitimcinin güncel şartlara göre sürdürülebilir eğitimi konuları kapsamlı olarak ele alındı.

2wew

Girne Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. İlkay Salihoğlu; Girne Üniversitesi’nin eğitim-öğretimde çağdaşlık ve planlı gelişim vizyonu ulusal ve uluslararası boyutta devam edecek…

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Girne Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. İlkay Salihoğlu, akademik disiplinlerin çağdaş ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli gelişim içinde olduğunu, buna bağlı olarak da akademik disiplinlerin en temel unsurlarından biri olan öğretim görevlilerinin, bir diğer deyişle, eğitimcilerin de kendi potansiyellerini sürekli güncelleme ihtiyacı içinde olduklarını, bu bağlamda Girne Üniversitesi’nin eğitim-öğretimde çağdaşlık ve planlı gelişim vizyonunun bir parçası olarak “Eğitimcilerin Eğitimi Kursu” düzenlendiğini vurguladı. Prof.Dr. Salihoğlu, sürdürülebilir çağdaş eğitim ve akademik çalışmalarda gelişim sürecine katkı koyan YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarına ve Girne Üniversitesi Denizcilik ve Havacılık Fakülteleri öğretim elemanlarına ortaya koydukları ortak çalışma ve katkılar dolayısıyla teşekkürlerini sunarken, bu tarz kursların planlı gelişim çerçevesinde ulusal boyuttan uluslararası boyuta aktarılacağının da altını çizdi.