Girne Üniversitesi Yeni Öğrencilerine Girne ve Lefkoşa’yı Tanıttı
Eklenme Tarihi: 19 Eylül 2017, 07:44

Girne Üniversitesi’nin büyüyen ailesine 2017-2018 akademik yılında katılan yeni öğrencileri için düzenlediği Oryantasyon Programı kapsamındaki ilk gezi 16 Eylül Cumartesi günü Lefkoşa ve Girne şehir turları ile gerçekleştirildi. Yeni öğrencilerin Ada’ya uyum sağlaması ve Kıbrıs’ın tarihini, kültürel ve doğal güzelliklerini tanıması amacıyla düzenlenen geziye ilgi yoğun oldu.

Katılımcılar sabah erken saatlerde Girne Kapısı Atatürk Heykeli’nden başlayarak Surlariçi, Büyük Han, Yeşil Hat ve Selimiye Camii’ni kapsayan Lefkoşa şehir turunu tamamladıktan sonra Girne bölgesinde Çıkarma Plajı, Karaoğlanoğlu Şehitliği ve Bellapais Manastırı’nı görme imkanına sahip oldular. Büyük Han’da Lefkoşa Türk Belediyesi tarafından düzenlenen canlı müzik performansı ise gezide ziyaret ettikleri yerlerin yanı sıra Kıbrıs tarihi ve kültürü hakkında da bilgi edinen öğrenciler için güzel bir sürpriz oldu.

Oryantasyon Programı kapsamında planlanan Kuzey Kıbrıs’ı tanıtmaya ve adaya uyuma yönelik geziler 7 Ekim Cumartesi günü yapılacak Gazi Mağusa turu ve 14 Ekim Cumartesi günü Tıp Fakültesi ve Dişçilik Fakültesi öğrencileri için düzenlenecek olan Lefkoşa-Girne turu ile devam edecektir.